Było dziko i ekstremalnie…

23 sierpnia 2019

"Było dziko i ekstremalnie, bawiliśmy się wyśmienicie..." mówili uczestnicy Festiwalu Biegowego "Dziki Weekend Grupa Azoty 2019", który odbył się w miniony weekend.  Trzydniową imprezę sportową zorganizowało Stowarzyszenie Klub Biegowy "Dzik" przy wsparciu m.in. Powiatu Polickiego. Festiwal już na stałe  wpisał się w kalendarz imprez sierpniowych w Policach. Z roku na rok integruje coraz większą rzeszę miłośników biegania.

Start i meta wszystkich zawodów tradycyjnie umiejscowiona została na polanie obok stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piaskowej w Policach.

Pierwszego dnia, zawodnicy mieli do pokonania dystans 5 km w ramach „Nocnego Biegu Szlakiem Dzika”. Kolejne dni to kolejne emocjonujące konkurencje. Pośród których zmagały się również służby mundurowe. Najbardziej wyczekiwaną i budzącą najwięcej emocji konkurencją był "Ekstremalny Dzikobieg". Jego trasa została przygotowana dla naprawdę  wytrwałych biegaczy, na których czekały błotne niespodzianki, piana strażacka w budynku wojennym oraz wiele innych zaskakujących przeszkód,  z którymi doskonale dali sobie radę.

W trakcie całego wydarzenia, nie zapomniano o najmłodszych miłośnikach biegów, którzy  także mogli spróbować sprostać sportowym wyzwaniom podczas "Biegu Szlakiem Małego Dzika" czy "Ekstremalnego Juniora".

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Tekst: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwo Powiatowe w Policach

Foto: Organizator


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email