Bieg uliczny „Policka Piętnastka” po raz 32.

7 czerwca 2021

Biegacze na linii startu podczas biegu "Policka Piętnastka"

W niedzielę 6 czerwca odbył się XXXII Bieg Uliczny "Policka Piętnastka".

W biegu głównym wystartowało 400 osób, które do pokonania miały dystans 5 lub 15 kilometrów. Były także biegi dla dzieci oraz rywalizacja w kategorii Nordic Walking.

Przed startem biegu głównego organizatorzy uhonorowali osoby, które rywalizowały w pierwszej edycji biegu - Wiesława Kotarskiego, Krzysztofa Pokrzywińskiego oraz Mariana Kanię oraz wieloletnich organizatorów biegu - Władysława Kosiorkiewicza i Piotra Ładę. Pamiątkowe koszulki wręczali między innymi Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Burmistrz Polic Władysław Diakun i Przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Andrzej Rogowski.

Dystans 5 kilometrów zwyciężył Bartosz Nowicki, który na metę przybiegł w czasie 16 minut i 43 sekund. Wśród pań zwyciężyła Klaudia Gredka z czasem 18 minut i 57 sekund.

Dystans 15 kilometrów najszybciej pokonał Artur Olejarz. Trasę pokonał w czasie 53 minut i 52 sekund. Wśród kobiet zwyciężyła Monika Jackiewicz, uzyskując czas 61 minut i 40 sekund.

Organizatorem biegu była Fundacja Aktywne Police, a partnerem między innymi Powiat Policki.

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL