Bezpieczny i aktywny Senior

23 października 2017

W piątek 20 października w restauracji Włoski Ogród w Policach odbyła się debata społeczna z udziałem seniorów poświęcona zagadnieniom związanym z aktywizowaniem i bezpieczeństwem osób starszych.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu pn. „Bezpieczny i aktywny senior” współfinansowanego ze środków Wojewody Zachodniopomorskiego w ramach Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2017".

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie SOS dla Rodziny w Szczecinie i  Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie w partnerstwie z Powiatem Polickim oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Szczecinie.

Podczas debaty frekwencja nie zawiodła. Licznie przybyli seniorzy chętnie wsłuchiwali się w prezentowane tematy takie jak: rola Uniwersytetu III Wieku oraz Regionalnej Rady ds. Seniorów przy Marszałku Województwa Zachodniopomorskiego, programy aktywizujące seniorów czy kompleksowa pomoc ofiarom przestępstw na przykładzie Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Szczecinie. Pośród prelegentów znaleźli się przedstawiciele wielu instytucji działających na rzecz osób starszych, w tym samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych, policji i ośrodków pomocy.

W wydarzeniu udział wzięło ok. 100 osób, w tym przedstawiciele Powiatu Polickiego i Gminy Police.

Spotkanie było okazją do przedstawienia przez Starostę Polickiego działań podejmowanych przez Powiat Policki we współpracy z samorządami gminnymi na rzecz polityki senioralnej, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa seniorów. Zaprezentowany został również materiał filmowy przygotowany w ramach kampanii na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego pn. „Na drodze wybierz Życie” współfinansowanej ze środków Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie.

Projekcja ta nie była jedyną, ponieważ w trakcie debaty zaprezentowane zostały również materiały video przygotowane w ramach projektu „Aktywny i Bezpieczny Senior”. Tu na uwagę zasługuje fakt, iż na potrzeby ich realizacji w postacie występujące w filmie wcielili się sami seniorzy i policjanci, którzy na co dzień nie są zawodowymi aktorami. Premiera filmu profilaktycznego „Aktywny i Bezpieczny Senior” wraz z dyskusją i wystawą fotograficzną z kadrów filmu zaplanowana została na  14 listopada br. w Kinie Pionier w Szczecinie.

Na koniec debaty każdy z jej uczestników otrzymał elementy odblaskowe w postaci opasek i bawełnianych toreb. Część z nich została zapewniona przez Powiat Policki w ramach realizowanej kampanii.

Fotogaleria

Tekst i foto: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email