Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Starostwa Powiatowego w Policach

23 grudnia 2022

Przedstawiciele Hufca Police Chorągwi Zachodniopomorskiej Związku Harcerstwa Polskiego przekazują Betlejemskie Światło Pokoju

23 grudnia przedstawiciele Hufca Police Chorągwi Zachodniopomorskiej Związku Harcerstwa Polskiego przekazali Betlejemskie Światło Pokoju.

Betlejemskie Światło Pokoju niesione przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W 29-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

23 grudnia Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Starostwa Powiatowego w Policach. Światełko otrzymali podczas XLVIII sesji Rady Powiatu w Policach Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski i Starosta Policki Andrzej Bednarek oraz wszyscy odwiedzający tego dnia Starostwo Powiatowe w Policach.

Zadanie pn. "Betlejemskie Światło Pokoju" zostało współfinansowane ze środków budżetu Powiatu Polickiego. 

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji, www.swiatlo.zhp.pl


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email