Betlejemskie Światło Pokoju 21 i 22 grudnia w Starostwie Powiatowym w Policach

20 grudnia 2021

Obraz informujący o akcji "Betlejemskie Światło Pokoju 2021"

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas nadziei i radości. W tym szczególnym okresie ważne jest, abyśmy umieli dzielić się dobrem z drugim człowiekiem oraz pielęgnowali wartości, dzięki którym znajdziemy wiarę i siłę w zmienianie świata na lepszy.

Ten świąteczny czas, z jego historycznym rysem mającym zaczątek ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem, co roku ubogacają nam Zuchy i Harcerze działający w Hufcu Police Związku Harcerstwa Polskiego z siedzibą w Policach przy ul. Grunwaldzkiej 13, realizując projekt „Betlejemskie Światło Pokoju”, współfinansowany z budżetu Powiatu Polickiego na 2021 rok.

Kultywując tradycję roznoszenia na cały świat ognia wiecznie płonącego w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, również i w tym roku podjęli się tego dzieła, aby „Betlejemskie Światło Pokoju”, które zostało odebrane od słowackich skautów w dniu 12 grudnia na przejściu granicznym w Łysej Polanie, dotarło do domów mieszkańców Powiatu Polickiego.

Mając przygotowane własnoręcznie zrobione lampiony Zuchy i Harcerze chcą się podzielić z Państwem tym wyjątkowym gestem. Jednym z miejsc, w którym się to odbędzie jest Starostwo Powiatowe w Policach, gdzie w dniach 21 i 22 grudnia, w godzinach 13.00 – 15.00, w wyznaczonym miejscu przy kancelarii urzędu (parter), wszyscy chętni będą mogli otrzymać z rąk Harcerzy lampiony z płonącym światełkiem z Betlejem, aby podczas wigilijnego spotkania rozświetlało swym blaskiem Wasze domy, niosąc ze sobą tegoroczne przesłanie „Światła Nadziei”.

Więcej o historii i tradycji można przeczytać na stronie „Betlejemskiego Światła Pokoju”.

Serdecznie zapraszamy!

Tekst: Edyta Rudecka/Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Policach.

Foto: Internet


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email