Betlejemskie Światło Pokoju 23 grudnia w Starostwie Powiatowym w Policach

21 grudnia 2022

Lampiony z płonącymi swiecami na stoliku.

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas nadziei i radości. W tym szczególnym okresie ważne jest, abyśmy umieli dzielić się dobrem z drugim człowiekiem oraz pielęgnowali wartości, dzięki którym znajdziemy wiarę i siłę w zmienianie świata na lepszy.

Ten świąteczny czas, z jego historycznym rysem mającym zaczątek ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem, co roku ubogacają nam Zuchy i Harcerze działający w Hufcu Police Związku Harcerstwa Polskiego z siedzibą w Policach przy ul. Grunwaldzkiej 13, realizując projekt „Betlejemskie Światło Pokoju”, współfinansowany z budżetu Powiatu Polickiego na 2022 rok.

W tym roku Zuchy i Harcerze chcą się podzielić z Państwem tym wyjątkowym gestem m.in. w Starostwie Powiatowym w Policach. W najbliższy piątek tj. 23 grudnia, w godzinach 10.00 – 12.00, w wyznaczonym miejscu przy kancelarii urzędu (parter), wszyscy chętni będą mogli otrzymać z rąk Harcerzy lampiony z płonącym światełkiem z Betlejem, aby podczas wigilijnego spotkania rozświetlało swym blaskiem domy, niosąc ze sobą tegoroczne przesłanie „Światła Nadziei”.

Więcej o historii i tradycji można przeczytać na stronie „Betlejemskiego Światła Pokoju”.

Serdecznie zapraszamy!

Tekst: Edyta Rudecka/Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Policach.

Foto: Agnieszka Jaguszewska/Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email