Aleksander Doba laureatem nagrody Honorowy Wawrzyn Pracy Organicznej

26 kwietnia 2018

24 kwietnia w Sali Białej  Bazaru Poznańskiego odbyła się uroczysta gala w ramach VII Dni Pracy Organicznej organizowanych przez Unię Wielkopolan. W tradycję tego wydarzenia już na stałe wpisano uhonorowanie działaczy i organizacji, za aktywny wkład w rozwój społeczny, gospodarczy i kulturalny Wielkopolski.  Nagroda Wawrzyn Pracy Organicznej jest wyróżnieniem, które ma na celu kontynuowanie wielkopolskich tradycji pracy organicznej, utrwalających w społeczeństwie dobre wzorce z przeszłości.

Pośród tegorocznych laureatów ww. nagrody znalazł się Aleksander Doba, kajakarz, a zarazem mieszkaniec Powiatu Polickiego. Honorowy Wawrzyn Pracy Organicznej to wyróżnienie, które ma szczególną wartość dla Policzanina, gdyż urodził się i wychował właśnie w województwie wielkopolskim.

Na uroczystej gali, w imieniu Powiatu Polickiego, wyrazy uznania i gratulacje laureatowi prestiżowej nagrody złożyła Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach.

Zdobyta nagroda, to nie jedyna jaką w ostatnich latach zdobył charyzmatyczny podróżnik. Jego dotychczasowe dokonania dały mu popularność na całym świecie, w tym liczne nagrody i wyróżnienia, a także zwróciły uwagę filmowców. W 2017 roku powstała ballada filmowa, utrzymana w konwencji kina drogi, w której w charakterystyczny dla siebie sposób Olek opowiada historię z wypraw transatlantyckich.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych nagród!

Tekst: Aleksandra Pacholik/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Foto: Tomasz Siuda


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email