„Aktywni dla Seniorów”

24 września 2019

Jest jedną z najprężniej działających organizacji na terenie powiatu polickiego, przyczynia się do aktywności społecznej seniorów, pomagając im tym samym odnaleźć radość w jesieni życia, to Policki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Organizacja ta zrzesza ponad 400 członków. Działa w niej 26 sekcji, w których pracuje 66 wolontariuszy.

Jej aktywność i działanie na rzecz wszechstronnej aktywizacji intelektualnej, psychicznej i fizycznej osób starszych i  niepełnosprawnych, oraz ich aktywizacji społecznej została dostrzeżona w konkursie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego pn. "Aktywni dla Seniorów" - edycja 2019. Konkurs ma na celu upowszechnianie działalności seniorów w regionie i popularyzację działań organizacji pozarządowych.

Z tej okazji 20 września 2019 r. w Operze na Zamku w Szczecinie odbyła się  uroczystość zorganizowana przez Zachodniopomorski Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, na której Policki Uniwersytet Trzeciego Wieku otrzymał z rąk Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego nagrodę w postaci bonu o wartości 1000 zł za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii Organizacja Pozarządowa Przyjazna Seniorom.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Tekst: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach/Halina Olejarnik Policki Uniwersytet Trzeciego Wieku

Foto: Policki Uniwersytet Trzeciego Wieku


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email