Akcja sadzenia drzew

6 listopada 2019

We wtorek 5 listopada, w ramach propagowania przez Powiat Policki proekologicznych zachowań na jego terenie, odbyła się akcja sadzenia drzew.

Miejscem nasadzeń wybrano obszar po wycince drzew znajdujący się nieopodal skrzyżowania drogi wojewódzkiej 114 z ul. Kuźnicką w Policach. Miejsce to zostało wybrane przez Nadleśnictwo Trzebież.

W akcję sadzenia drzew zaangażowana była młodzież i opiekunowie poszczególnych placówek oświatowych Powiatu Polickiego: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tanowie, Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży.

Byli także przedstawiciele Powiatu Polickiego: Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka, Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski oraz radni Rady Powiatu w Policach: Danuta Chylewska-Kęsy, Jacek Fabisiak, Janusz Szwyd, Marta Gręda i Albin Majkowski.

Po krótkim instruktażu przedstawionym przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Trzebież Tomasza Kuleszę i pracowników Nadleśnictwa Trzebież rozpoczęto sadzenie drzew.

Podczas akcji zasadzono około 2 tysięcy sadzonek. Sprzęt potrzebny do sadzenia zapewniło Nadleśnictwo Trzebież. Inicjatorem wydarzenia był Powiat Policki.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email