74. rocznica urodzin Longina Komołowskiego

5 stycznia 2022

Obelisk pamięci Longina Komołowskiego

5 stycznia, w 74. rocznicę urodzin Longina Komołowskiego przedstawiciele samorządu powiatowego i gminnego złożyli kwiaty i zapalili znicze przy obelisku poświęconemu jego pamięci znajdującym się w Parku Solidarności w Policach.

Kwiaty i znicze przy obelisku byłego premiera i honorowego obywatela Gminy Kołbaskowo złożyli Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Burmistrz Polic Władysław Diakun, Przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Andrzej Rogowski oraz Radni Rady Miejskiej w Policach.

Longin Komołowski w czasie wydarzeń grudniowych w 1970 r. brał udział w strajku okupacyjnym w stoczni. W 1980 r. uczestniczył w strajku w Stoczni Szczecińskiej; we wrześniu 1980 r. został członkiem NSZZ "Solidarność". Po wprowadzeniu stanu wojennego był działaczem podziemnej "Solidarności". Od 1982 r. współorganizował podziemne struktury „Solidarności” w Szczecinie, organizował druk i kolportaż wydawnictw drugiego obiegu oraz ich przerzut do Szwecji. Wielokrotnie był zatrzymywany i przesłuchiwany przez organy bezpieczeństwa. Po zalegalizowaniu związku aktywnie działał w jego strukturach.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email