4 maja – dzień św. Floriana, patrona strażaków

5 maja 2023

Przedstawiciele samorządów powiatowego i gminnego podczas Mszy Świętej w Dniu Św. Floriana

4 maja - w dniu św. Floriana, patrona strażaków, w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Policach odbyła się Msza Święta w intencji strażaków z terenu Powiatu Polickiego.

Udział we Mszy Świętej wzięli przedstawiciele samorządów powiatowego i gminnych: Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Burmistrz Polic Władysław Diakun, Burmistrz Nowego Warpna Jarosław Burba i Przewodnicząca Rady Miejskiej w Nowym Warpnie Helena Kowalska. Nie zabrakło również strażaków, którzy częstokroć narażając swoje życie i zdrowie, ratują  życie i mienie mieszkańców Powiatu Polickiego. Pośród przybyłych na uroczystość, byli zarówno strażacy zawodowi z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach, a także ochotnicy jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu oraz strażacy emeryci.

Podczas wydarzenia pogratulowano ks. kan. Waldemarowi Szczurowskiemu zdobycia Nagrody Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” im. Ks. Dr. Bolesława Domańskiego, przyznaną za niezłomność w walce z komunistycznym reżimem oraz animację działań religijno-społecznych dla lokalnej społeczności w wolnej Polsce. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się 29 kwietnia w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email