4. edycja „Biegu Korczaka”

25 kwietnia 2023

Zwycięzcy 4 Biegu Korczaka na podium wraz z wręczającymi

W sobotę 22 kwietnia po raz czwarty odbył się Bieg Korczaka organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Policach.

W Biegu Głównym wystartowało ponad 160 zawodników. Trasę 5 kilometrów najszybciej pokonał Józef Zabielski z czasem 19 minut 20 sekund. Drugie miejsce zajął Sebastian Łukaszewski - 19 minut 33 sekundy, a miejsce trzecie Łukasz Staniszczak - 19 minut 48 sekund.

W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Karolina Kędzierska - 22 minuty 52 sekundy. Drugie miejsce zajęła Dominika Niemiro - 23 minuty 34 sekundy, a miejsce trzecie Małgorzata Pożyczka - 25 minut 3 sekundy.

Odbył się także Marsz Nordic Walking oraz biegi dla dzieci na 200, 400 i 600 metrów oraz dla osób niepełnosprawnych, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem.

Nagrody wyróżnionym wręczali między innymi Starosta Policki Andrzej Bednarek i Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska.

Partnerem wydarzenia był między innymi Powiat Policki.

Celem przedsięwzięcia było uczczenie pamięci Janusza Korczaka, popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu oraz rekreacji ruchowej jako jednego z elementów zdrowego trybu życia także wśród osób niepełnosprawnych oraz promowanie aktywności fizycznej wśród mieszkańców Polic i okolic.