21. edycja Babolat Cup

18 lutego 2019

Po raz 21. zorganizowano Babolat Cup - Międzynarodowy Turniej Badmintona. W sobotni poranek pierwsze lotki poszły w ruch i rozpoczęło się wielkie sportowe święto.

Wydarzenie zorganizowano w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w dniach 16-17 lutego br. Rozgrywki podzielono na dwa dni. W sobotę rywalizowano w turnieju głównym oraz w kategorii seniorów. W niedzielę na placu gry pojawili się amatorzy. Rywalizacja toczyła się na dziewięciu boiskach, przewidziano zarówno grę pojedynczą, jak i podwójną.

  • W Policach gościliśmy rekordową liczbę czołowych zawodników z Polski, którzy zgłosili się do kategorii OPEN. Niektóre z tych nazwisk znajdują się w pierwszej dziesiątce krajowego rankingu, więc poziom sportowy rywalizacji jest bardzo wysoki – mówi Bogdan Mieżyński współorganizator turnieju.

W turnieju wzięła udział bardzo duża liczba seniorów badmintona.

  • W sierpniu w Katowicach będą mieć miejsce mistrzostwa świata dla tej grupy wiekowej, więc cieszymy się, że jednym z elementów przygotowań do tej prestiżowej imprezy jest właśnie w naszym turnieju - dodaje Mieżyński.

Wydarzenie wsparło wielu sponsorów i instytucji, w tym także Powiat Policki.

Wszystkie szczegółowe informacje oraz wyniki znajdują się na stronie www.turniejbadmintona.pl

Tekst i Foto: Organizator


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email