20-lecie powołania Koła Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Policach

14 czerwca 2021

Członkowie Koła Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Policach

4 czerwca odbyło się spotkanie z okazji 20-lecia powołania Koła Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Policach.

Koła Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Policach powstało w 2001 roku, a jego założycielami byli:

 1. Komendant Pow PSP w Policach st kpt Jacek Staśkiewicz, a obecnie generał
  2. Władysław Surdy
  3. Jerzy Biniaszczyk
  4. Stefan Kozłowski
  5. Janusz Oleszycki
  6. Mirosława Jaroszewska
  7. Jerzy Witkowski – św. pamięci
  8. Marek Szarejko

Pierwszym Prezesem Koła został Władysław Surdy i pełnił tę funkcję do 2002 roku. Od 2002 roku do dnia dzisiejszego funkcję Prezesa pełni Jerzy Biniaszczyk. W chwili założenia Koła było 44 członków. Obecnie jest 40 członków, w tym 6 kobiet.

Członkowie Koła pracują i działają aktywnie w innych organizacjach, takich jak Ochotnicze Straże Pożarne, Koło Niewidomych, w Radach Sołeckich, w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Pożarnictwa oraz innych organizacjach w miejscu zamieszkania- są członkami Zarządu Wspólnot Mieszkaniowych czy Rodzinnych Ogrodach Działkowych, uczestniczyli w misji na Bliskim Wschodzie oraz działają w kołach łowieckich. Jest też rzeczoznawca ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Do 2019 roku spotkania Koła odbywały się cztery razy w roku. W 2020 roku odbyło się 1 spotkanie ze względu na występującą epidemię. W 2021 roku odbyło się 1 spotkanie przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Spotkania mają na celu utrzymanie więzi wśród emerytów i rencistów i podtrzymywanie tradycji.

Za swoją działalność na przestrzeni wielu lat członkowie Koła byli odznaczani na wniosek Zarządu Koła Medalami za Zasługi dla Pożarnictwa od brązowego do złotego, Medalami "Zasłużony dla Związków Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP, Medalem Tuliszkowskiego, Srebrnymi i Złotymi Odznakami "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej" oraz Złotym Krzyżem Św. Floriana.

Jubilaci emeryci, którzy ukończyli minimum 65 lat otrzymują pamiątkowy grawerton co pięć lat. 

Następne spotkanie członków Koła zaplanowano 17 września w Zalesiu. Podczas spotkania przedstawione zostaną zagrożenia ze strony inteligencji drzew w czasie zbierania owoców leśnych i spacerów po lesie.

Podczas spotkania Powiat Policki reprezentował Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Andrzej Podlecki.

Tekst i Foto: Koło Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email