15-lecie Zakładu Odzysku i Składowania Odpadów Komunalnych w Leśnie Górnym

9 maja 2016

Zakład Odzysku i Składowania Odpadów Komunalnych w Leśnie Górnym ma już 15 lat. W sobotę 7 maja świętowano jubileusz.

Uroczystość odbyła się w zabytkowym neogotyckim pałacu w Leśnie Górnym. Po przywitaniu gości przez Burmistrza Polic Władysława Diakuna, krótkim przemówieniu i prezentacji multimedialnej Dyrektora Jerzego Nędzusiaka, wyróżniono najstarszych pracowników firmy, którzy są z nią związani od 2001 roku.

Starosta Policki Andrzej Bednarek pogratulował Dyrektorowi i wszystkim pracownikom jubileuszu 15-lecia firmy i życzył kolejnych owocnych lat działalności.

Zakład Odzysku i Składowania Odpadów Komunalnych utworzony został uchwałą Rady Miejskiej w Policach w dniu 27 marca 2001 r. i jest zakładem budżetowym Gminy Police. Budowa Zakładu w Leśnie Górnym była jedną z największych inwestycji proekologicznych realizowanych przez Gminę Police w latach 1999-2001. Inwestycja obejmowała następujące przedsięwzięcia:

  • budowę składowiska odpadów z zastosowaniem nowoczesnych i bezpiecznych dla środowiska rozwiązań technologicznych i organizacyjnych,
  • budowę węzła segregacji i kompostowania - przedsięwzięcia wprowadzającego nowoczesną technologię gospodarowania odpadami oraz ograniczającego oddziaływanie Zakładu na środowisko,
  • realizację niezbędnych obiektów i urządzeń infrastruktury ogólnotechnicznej zakładu.

W kolejnych latach działalności zrealizowano wiele inwestycji poprawiających funkcjonalność zakładu. Obecnie w firmie zatrudnionych jest 45 osób.

Fotogaleria

Drukuj Drukuj Email Email