15 lat temu Polska wstąpiła do Unii Europejskiej

2 maja 2019

15 lat temu Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Z tej okazji 1 maja na dawnym przejściu granicznym Kołbaskowo-Pomellen świętowano to ważne wydarzenie.

Punktualnie o północy, Mieszkańcy Pomorza Zachodniego, w tym Powiatu Polickiego, świętowali 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Wciągnięto flagi na maszty, odśpiewano hymn "Odę do radości" i symbolicznie podniesiono szlabany.

  • 15 lat temu zamieszkaliśmy w domu dobrym, bezpiecznym, w domu, który nazywa się Unia Europejska. Ten dom został zbudowany na ruinach II wojny światowej, na traumach dziesiątek i setek wojen, które przez lata przechodziły przez Europę. Ale to dom, który został zbudowany na marzeniu, o życiu wspólnym w Europie. To dom, który został zbudowany na wartościach, godności ludzkiej, demokracji, równości, praworządności i solidarności - mówił Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

W tak ważnym wydarzeniu wzięło udział wielu Mieszkańców Powiatu Polickiego i przedstawicieli samorządów: Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski, Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka, Radni Rady Powiatu: Janusz Szwyd, Shivan Fate i Albin Majkowski, Burmistrz Polic Władysław Diakun, Zastępca Burmistrza Maciej Greinert, Radni Rady Miejskiej w Policach, Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, Sekretarz Gminy Dobra Rozalia Adamska, Radni Rady Gminy Kołbaskowo, Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz, Przewodnicząca Rady Gminy Kołbaskowo Dorota Trzebińska, Radni Rady Gminy Kołbaskowo, Burmistrz Nowego Warpna Jarosław Burba, były Burmistrz Nowego Warpna Władysław Kiraga i Radni Rady Miejskiej w Nowym Warpnie.

Organizatorem wydarzenia był Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, a współorganizatorami Powiat Policki, Gmina Police, Gmina Kołbaskowo, Gmina Dobra i Gmina Miasto Szczecin.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email