Edukacja pierwszoklasistów o racjonalnym korzystaniu z energii i przeciwdziałaniu zanieczyszczeniom powietrza.

21 marca 2018

Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego nr 9 w Policach bierze udział w cyklu edukacji przygotowanym przez Polickie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Celem jest nauka o racjonalnym korzystaniu z energii i przeciwdziałaniu zanieczyszczeniom powietrza. 

– Chcemy, poprzez specjalnie przygotowane konspekty lekcji i bajki, nauczyć dzieci tego jak produkuje się ciepło, które ogrzewa ich mieszkania oraz jak mądrze z niego korzystać - mówi Cezary Arciszewski, prezes zarządu PEC Police S.A.

Akcja swoim zasięgiem obejmie ponad 270 dzieci, czyli wszystkich pierwszoklasistów w Policach, Tanowie, Pilchowie, Trzebieży, Niekłończycy  i Przęsocinie. – Zależy nam na jak najszerszym zakresie prowadzonych działań, aby jak najlepiej edukować przyszłe pokolenia. Dlatego cieszymy się, że nasze działanie wspiera Urząd Miasta i Gminy Police, a Pan Burmistrz objął je swoim patronatemdodaje Arciszewski.

Każda szkoła otrzymała pakiet pomocy naukowych składający się z propozycji scenariuszy lekcyjnych, książeczek o przygodach Czerwonego Kapturka w mieście i związanych z nimi kolorowanek oraz dyplomów dla dzieci uczestniczących w zajęciach. Materiały są pięknie ilustrowane, zawierają opis ciekawych eksperymentów, które przeprowadzić można za pomocą prostych rekwizytów oraz propozycję gier i zabaw dla dzieci.

Ciekawie opracowane bajki wprowadzają maluchy w tajemniczy świat ciepła, którego nie widać gołym okiem, ale którego wszyscy potrzebujemy i z którego na co dzień korzystamy. Na lekcjach dzieci dowiadują się m.in., że w czasach prehistorycznych o ciepło trzeba było niezwykle dbać.

Maluchy przekonają się jak trudno było samodzielnie rozniecić ogień, gdy nie znano zapałek ani zapalniczek. Dzieci dowiedzą się także, że ciepło we współczesnych mieszkaniach może nas ogrzewać, wcale nie powodując smogu. Oprócz kwestii technicznych, związanych z ogrzewaniem, uczą się, że ciepło to także uczucie, które nam towarzyszy.

Więcej informacji o edukacji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej na stronie Urzędu Miejskiego w Policach

Tekst i Foto: Urząd Miejski w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email