11 lipca nastąpią zmiany w organizacji ruchu w Mierzynie. Rusza przebudowa ulicy Długiej

8 lipca 2019

11 lipca nastąpią zmiany w organizacji ruchu w Mierzynie. To w związku z rozpoczynającym się remontem ulicy Długiej na odcinku od ul. Ślicznej do ul. Osiedle pod Lipami.

Na czas realizacji zadania droga zostanie zamknięta dla ruchu z pozostawioną możliwością dojazdu do posesji. Objazd poprowadzony zostanie ul. Daniela. Autobusy komunikacji miejskiej linii 124 kursować będą objazdem przez ulicę Zeusa. 

W kierunku przystanku "Mierzyn Pod Lipami" autobusy będą kursować objazdem: od przystanku "Mierzyn" przez ul. Welecką, Lubieszyńską i Zeusa do przystanku końcowego. Na zmienionej trasie uruchomione zostaną przystanki:

Mierzyn Grafitowa - wspólny z linią 108,
Mierzyn Wspólna nż - wspólny z linią 108,
Mierzyn Wichrowa nż - wspólny z linią 108,
Mierzyn Demeter nż - tymczasowy przystanek zlokalizowany przy ul. Zeusa na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku.

Ponadto przystanek końcowy "Mierzyn Pod Lipami" przeniesiony zostanie z ul. Zeusa na ul. Osiedle pod Lipami. Nie będą obsługiwane przystanki "Mierzyn Truskawkowa" i "Mierzyn Modrzewiowa". Rozkład jazdy autobusu linii nr 124 nie ulegnie zmianie.

Wartość inwestycji wynosi 9 155 350,67 zł.

Przebudowa odcinka ul. Długiej w Mierzynie wraz z budową kanalizacji deszczowej - ETAP II: na odcinku od ul. Ślicznej do ul. Os. Pod Lipami jest współfinansowana przez Gminę Dobra w wysokości 3 282 000 zł oraz z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 3 669 249,94 zł.

Wykonawcą inwestycji jest firma EUROVIA POLSKA S.A., z którą 28 czerwca br. została zawarta stosowna umowa. Termin realizacji zadania ustalono do 31 grudnia 2019 r. 

Inwestorem wiodącym jest Powiat Policki.

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: www.mierzyn24.pl


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email