1. edycja biegu „Dobra Piątka” w Dobrej z wysoką frekwencją

29 kwietnia 2019

W sobotę 27 kwietnia po raz pierwszy w Dobrej odbył się bieg "Dobra Piątka". Na starcie biegu głównego zameldowało się 360 zawodników, w tym jedno dziecko.

"Dobra Piątka" to największa sportowa impreza w Gminie Dobra. Zawodnicy rywalizowali w Biegu Głównym i Marszu Nordic Walking. Były także biegi dla dzieci, bieg w klapkach i konkurs w jedzeniu bananów na czas. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Biegam Bo Lubię Police.

Pierwsze miejsce w biegu na 5 kilometrów zajął Damian Sitarz (16:26,20). Na miejscu drugim stanął Rafał Wilk (16:47,10), a na miejscu trzecim Kamil Rusek (16:56.05). 

W kategorii kobiet zwyciężyła Maja Dudzińska (19:24.70). Miejsce drugie zajęła Magdalena Samotyja (19:40.95), a miejsce trzecie Magdalena Ceniuch (20:58.95).

Ponadto wyróżniono najlepszych zawodników w kategorii Nordic Walking, Najlepszych Mieszkańców Powiatu Polickiego oraz najlepsze zespoły w klasyfikacji rodzinnej i drużynowej. 

Puchary i nagrody rzeczowe najlepszym zawodnikom wręczali między innymi Wójt Gminy Dobra Teresa Dera i Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka.

Bieg "Dobra Piątka" wsparło wiele firm i instytucji, w tym Gmina Dobra i Powiat Policki.

Szczegółowe wyniki

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email