Ciekawostki turystyczno-przyrodnicze Powiatu Polickiego

Zapraszamy do zapoznania się z lokalnymi wyprawami Aleksandra Doby na terenie naszego Powiatu. Zachęcamy do obejrzenia filmów prezentujących 3 gminy:

Doba w Policach

Police możecie kojarzyć z Wielką Chemiczną Fabryką z grupy Azoty albo hitlerowską Fabryką Benzyny Syntetycznej z czasów II Wojny Światowej. A powinniście pomyśleć o tym miejscu ze względu na jego niesamowite położenie, walory krajobrazowe, niezwykłe bogactwo fauny i flory.

 

 

Doba w Dobrej

Dobra sąsiaduje od zachodu ze Szczecinem. Jednak wizytę zacząć możecie od strony Polic, a dokładnie z terenu rezerwatu Świdwie. Nie dajcie się zwieść obiegowej opinii, że Dobra to „sypialnia dla Szczecina”. Jeśli odrzucicie te stereotypowe opinie, zobaczycie, że zajęć może tu być na więcej niż jedną dobę

 

 

 

Doba w Nowym Warpnie

To miasteczko na krańcu Polski ma w sobie jakiś klimat, melancholię, która nie przynosi smutku, tylko spokój. Gdy patrzycie na mapę, to jeden z umownych końców Polski. Choć tutejsi mówią, że tu właśnie Polska zaczyna się. Miasto leży na cyplu. Jest z trzech stron otoczone wodą. I to od zawsze budowało i buduje charakter Nowego Warpna. 

 


Stanowisko lęgowe sokoła wędrownego w Nadleśnictwie Trzebież:

transmisja on-line gniazda

Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego w oparciu o dofinansowanie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie realizuje cykl 13 filmów poświęconych tematyce parków krajobrazowych naszego regionu. Jeden z nich poświęcony jest niebywale urokliwej przyrodzie Powiatu Polickiego.

Zachęcamy do obejrzenia filmów dostępnych na stronie internetowej Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego - cykl 13 filmów poświęconych tematyce naszego regionu

 

Drukuj Drukuj Email Email