Gmina Police wsparła funkcjonowanie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach i Dzienny Dom Senior+ w Policach

29 września 2023

Podczas wrześniowej sesji Rady Miejskiej w Policach, podjęto uchwały dotyczące wsparcia w funkcjonowaniu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach i Dziennego Domu Senior+ w Policach.

Pierwsza uchwała dotyczyła wsparcia w funkcjonowaniu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach. Kwota 160 tysięcy złotych zostanie przekazana na bieżące jej funkcjonowanie.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Policach udziela pomocy dzieciom i młodzieży, rodzicom i nauczycielom z przedszkoli, szkół, ośrodków lub placówek oświatowych mających siedzibę na terenie powiatu polickiego.

Oferuje także pomoc dzieciom/uczniom nieuczęszczającym do przedszkola lub szkoły, a zamieszkałym na terenie Powiatu Polickiego.

Poradnia udziela wsparcia mieszkańcom gmin: Nowe Warpno, Dobra, Kołbaskowo i Police, przy czym najwięcej dzieci i młodzieży uczęszcza do jednostek oświatowych prowadzonych jest przez Gminę Police.

Druga uchwała dotyczyła wsparcia Dziennego Domu Senior+ w Policach. Kwota 170 tysięcy złotych także zostanie przeznaczona na bieżące funkcjonowanie placówki. 

Dzienny Dom Senior+ w Policach powstał 1 czerwca 2016 roku. Znajduje się przy ul. Korczaka 17 w Policach.

Dom funkcjonuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.00 17.00. W ramach działalności Domu uczestnicy mają zapewnione dwa posiłki dziennie: śniadanie oraz obiad. Dodatkowo Seniorzy przygotowują inne posiłki w ramach zajęć kulinarnych (np. drugie śniadanie, podwieczorek
itp.).

Działalność Domu polega na realizacji podstawowych usług mających na celu udzielanie pomocy w czynnościach życia codziennego oraz innych usług wspomagających, dostosowanych do potrzeb Seniorów. W związku z tym placówka świadczy następujące usługi:

1) socjalne, w tym opiekuńcze i posiłki;

2) edukacyjne, np. warsztaty komputerowe, zajęcia plastyczne, treningi pamięci;

3) kulturalno-oświatowe, np. zajęcia biblioteczne, spotkania z kulturą, wyjścia do kina, teatru czy muzeum;

4) mające na celu zwiększenie aktywności ruchowej, np. ćwiczenia gimnastyczne, zajęcia taneczne, joga itp. lub usługi kinezyterapii

5) rekreacyjno-sportowe, np. turnieje rozgrywki sportowe, marszobiegi, wyjścia z kijkami itp.;

6) aktywizujące społecznie;

7) terapii zajęciowej grupowej i indywidualnej

Podczas obrad sesji Rady Miejskiej w Policach, Powiat Policki reprezentowały Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach Halina Michalak i Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Policach Agnieszka Bąk. 

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email