Wręczono nagrodę Starosty Polickiego „Postawa godna naśladowania”

29 września 2023

29 września br. podczas LVII sesji Rady Powiatu w Policach wręczono honorową nagrodę Starosty Polickiego "Postawa godna naśladowania".

25 września br. Burmistrz Nowego Warpna złożył wniosek do Starosty Polickiego o przyznanie takiego wyróżnienia p. Marice Majzel – Szwebel  za dotychczasową jej działalność w OSP Brzózki.

Cytując uzasadnienie Jarosława Burby Burmistrza Nowego Warpna:

Pani Marika jest druhną OSP Brzózki, swoją postawą i zachowaniem wielokrotnie udowodniła, że dobro i ochrona mienia oraz życia drugiego człowieka jest dla niej najwyższym priorytetem. W swej dotychczasowej służbie w OSP Brzózki zawsze wykazywała się odwagą i poświęceniem w służbie potrzebującym w myśl hasła „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”. To Osoba kreatywna, konsekwentna w działaniu, która cieszy się szacunkiem i uznaniem mieszkańców gminy Nowe Warpno i może stanowić wzór do naśladowania.

W oparciu o wniosek, jak i zebrane opinie, w tym Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Policach, ale również przedstawicieli OSP Brzózki, Starosta Policki podjął decyzję o przyznaniu p. Marice Majzel - Szwebel honorowej nagrody „Postawa godna naśladowania”.

Szczęście człowieka na ziemi zaczyna się wtedy kiedy zapominając o sobie zaczyna żyć dla innych - to piękny cytat, który w pełni pasuje do działalności p. Mariki  w życiu społecznym, w tym w działalności w OSP Brzózki. Ten symboliczny medal "Postawa godna naśladowania" to forma wyróżnienia i podziękowania za taką postawę - mówi Starosta Policki.

W wydarzeniu uczestniczyli bliscy i przyjaciele p. Mariki: mąż Łukasz Szwebel, ich maleńka córeczka Oliwia, rodzice Honorata i Jan Majzel, siostra Angelika Majzel oraz teściowie Teresa i Sławomir Szwebel. Osobami towarzyszącymi p. Marice przy otrzymywaniu medalu byli również: p. Helena Kowalska - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Nowym Warpnie, mł. bryg. mgr. inż. Piotr Maciejczyk - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Policach, p. Marian Siwiela - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Policach, p. Zbigniew Andrzejewski Prezes OSP Brzózki, Wicedziekan Proboszcz kan. Waldemar Szczurowski - Kapelan Strażaków archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, p. Tomasz Andrzejewski - Sołtys Brzózek i przedstawiciel OSP Brzózki, p. Janina Andrzejewska - Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Brzózki oraz p. Helena Utrata - sekretarz Gminy Nowe Warpno.

Spotkanie podczas Sesji Rady Powiatu w Policach było okazją do uroczystego wręczenia medalu dla p. Mariki, a także przypomnienia, że trwa akcja pomocy. Z uwagi na ciężka chorobę p. Mariki trwa zbiórka pieniędzy m.in. na portalu –pomagam.pl:

Druhna OSP Brzózki to człowiek o wielkim sercu, gotowa stawić się na każde wezwanie, by pomagać innym. Jej mąż Łukasz jest zawodowym strażakiem, na co dzień pomaga potrzebującym. Dzisiaj to Oni potrzebują naszej pomocy- czytamy na portalu pomagam.pl.

Korzystając z okazji, Sołtys Brzózek Tomasz Andrzejewski podziękował wszystkim tym, którzy dokonują wpłat na internetowej zbiórce, jak i tym biorącym udział w licytacjach na profilu Facebook Brzózek, a także uczestnikom Kiermaszu Pyszności na rzecz druhny Mariki, który miał miejsce w Nowym Warpnie w ubiegłą niedzielę. Dotychczas zebrane środki finansowe, na ręce p. Mariki wręczyła Przewodnicząca Kola Gospodyń Wiejskich Brzózki Janina Andrzejewska.

W trakcie wydarzenia głos zabrał również Wicedziekan Proboszcz kan. Waldemar Szczurowski, który w imieniu parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Policach - Jasienicy, także przekazał środki finansowe z przeprowadzonej zbiórki wśród wspólnoty.

 

Fotogaleria

 

Foto główne: Agnieszka Jaguszewska / Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Foto: Paulina Wiercioch / Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Tekst: Agnieszka Rychlik-Bakalarz / Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Drukuj Drukuj Email Email