„Leśne podchody pełne przygody” po raz 12.

23 maja 2016

W czwartek 19 maja już po raz dwunasty odbyły się "Leśne Podchody Pełne Przygody" – impreza integracyjna zorganizowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tanowie. Wzięli w niej udział uczniowie szkół i placówek z Polic, Tanowa, Szczecina, Nowogardu, Nowielina i Randowschule w Löcknitz.

Na leśnej trasie na uczestników czekały bardzo interesujące i pouczające zadania. Mogli dowiedzieć się jaka jest długość skoku leśnych zwierząt i sprawdzić komu mogliby dorównać. Ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy i opatrywanie ran. Nad jeziorem dowiedzieli się jak bezpiecznie plażować i mogli praktycznie spróbować ratować osobę tonącą. Strzelali z wiatrówki do baloników, a także wykazywali się kreatywnością muzyczną w zadaniu leśni muzykanci.

Jak zwykle, nie wszyscy mogli wyruszyć na leśny szlak. Ci, którzy pozostali w Ośrodku bawili się na miejscu, ale i oni nie mieli czasu na nudę. Były gokarty napędzane energią słoneczną. Każdy mógł choć na chwilę zamienić się w mistrza Formuły I. Młodsze dzieci wykonywały piękne biedronki i łowiły w basenie żółwiki (oczywiście nie prawdziwe). Można było nauczyć się, jak ułożyć osobę nieprzytomną w pozycji bezpiecznej. Dzieci i młodzież dowiedziały się też jak zdrowo się odżywiać. Dużym powodzeniem cieszył się punkt malowania twarzy.

Po raz pierwszy bawiący się mogli spróbować swoich sił na symulatorze jazdy na motocyklu. Zabawa była znakomita.

A leśni wędrowcy po powrocie ze szlaku posilali się smaczną grochówką. Każda drużyna uczestnicząca w zabawie otrzymała specjalnie na tę okazję przygotowaną glinianą statuetkę, nagrodę rzeczową i dyplom.

Impreza nie mogłaby się udać, gdyby nie pomoc wypróbowanych przyjaciół Ośrodka. Nadleśnictwa w Trzebieży, Ośrodka Szkoleniowo-Badawczego w Zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi, Koła Łowieckiego „Jeleń”, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Komendy Powiatowej Policji i Straży Miejskiej w Policach, a także pracowników naukowych i studentów kierunku zdrowie publiczne Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz uczniów trzeciej klasy Gimnazjum nr 26 w Szczecinie i ich nauczycielek. Organizatorzy dziękują im za cenną pomoc.

Fotogaleria

Tekst: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tanowie
Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Drukuj Drukuj Email Email