„Neuro – nietypowy czy typowy, każdy mózg jest wyjątkowy” – pod tym hasłem Stowarzyszenie Neuro-Pozytywni zaprasza słuchaczy do nowego podcastu, w którym dzieli się swoimi doświadczeniami rodzicielskimi i wiedzą na temat neuroróżnorodności.
Działanie to ma na celu podniesienie świadomości na temat neuroróżnorodności oraz wsparcie dla rodzin i bliskich osób z różnorodnościami neurologicznymi, takimi jak spektrum autyzmu czy ADHD.
Podcast prowadzony jest przez matki dzieci neuroróżnorodnych, które dzielą się swoimi osobistymi historiami oraz doświadczeniami związanymi z wychowaniem dzieci o odmiennych potrzebach. Pierwszy odcinek, zatytułowany „O co właściwie nam chodzi?” to opowieść matek neuroróżnorodnych dzieci opowiadających o ich doświadczeniach i inspiracjach, które doprowadziły do powstania tej inicjatywy.
Podcast można wysłuchać na platformach:
Projekt współfinansowany przez Powiat Policki oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ma na celu przybliżenie społeczeństwu tematu neuroróżnorodności i wsparcie rodzin, które na co dzień mierzą się z wyzwaniami związanymi z różnorodnościami neurologicznymi.
Źródło: Stowarzyszenie Neuro-Pozytywni, red. Paulina Wiercioch, Wydział Prezydialny Starostwa Powiatowego w Policach.
Foto: Stowarzyszenie Neuro-Pozytywni.