Uruchamiamy możliwość samodzielnego umawiania terminów wizyt na nieodpłatne porady prawne i obywatelskie

11 czerwca 2024

Plansza z napisem zapisz sie na porady, nieodpłatne poradnictwo prawne i obywatelskie, mediacja.

Z dniem 1 czerwca 2024 r. Powiat Policki uruchamia możliwość samodzielnego umawiania terminów wizyt na nieodpłatne porady prawne i/lub obywatelskie przez osoby chcące skorzystać z usług nieodpłatnego poradnictwa w ramach działających na naszym terenie punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

W celu samodzielnego dokonania zapisu należy skorzystać  ze strony internetowej dedykowanej nieodpłatnym poradom prawnym i obywatelskim prowadzonej przez Ministra Sprawiedliwości.

W związku z wprowadzeniem zapisów internetowych zainteresowane osoby mogą umawiać się na wizyty w dowolnie wybranych przez siebie Punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej lub Punkcie Nieodpłatnych Porad Obywatelskich w każdym dniu, przez 24 godz./dobę.

Jednocześnie informujemy, iż dotychczasowe obowiązkowe umawianie terminów wizyt prowadzone w systemie telefonicznym nadal jest prowadzone. Zgłoszeń dokonuje się telefonicznie pod nr telefonu 91 43 28 143, w dni robocze, w poniedziałki w godz. 7:30 – 16:00, od wtorku do czwartku w godz. 7:30 – 15:30 oraz w piątki w godz. 7:30 – 15:00. 

LISTA PUNKTÓW NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA NA TERENIE POWIATU POLICKIEGO  ( plik doc. 49,4 KB)

Wszelkie informacje na temat działania na obszarze Powiatu Polickiego systemu nieodpłatnego poradnictwa, w tym adresy punktów oraz godziny ich otwarcia znajdują się również na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Policach w zakładce Nieodpłatne Poradnictwo Prawne i Nieodpłatna Pomoc Prawna 

Zapraszamy do korzystania z usług systemu nieodpłatnego poradnictwa prawnego i obywatelskiego. 

Tekst: Edyta Rudecka/Wydział Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Policach/ red. Agnieszka Rychlik-Bakalarz/ Wydział Informacji i Promocji

Foto: Ministerstwo Sprawiedliwości


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email