Briefing w sprawie otwarcia Centrum Informacji dla Cudzoziemców w Powiecie Polickim

6 września 2021

Uczestnicy briefingu w sprawie otwarcia Centrum Informacji dla Cudzoziemców w Powiecie Polickim w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Policach

W piątek 3 września br. w Starostwie Powiatowym w Policach odbył się briefing w sprawie otwarcia Centrum Informacji dla Cudzoziemców w Powiecie Polickim.

Centrum funkcjonuje we współpracy Powiatu Polickiego z Fundacją Ludzkie Sprawy oraz Stowarzyszeniem ESPRIT ze Szczecina, a także Powiatowym Urzędem Pracy w Policach.

W piątkowym wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Powiatu Polickiego (Starosta Policki Andrzej Bednarek, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Przewodniczący Komisji Zdrowia, Bezpieczeństwa, Pomocy Społecznej i Polityki Rodzinnej Rady Powiatu Shivan Fate, Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Haliny Michalak oraz przedstawiciele instytucji, z którymi Powiat Policki nawiązał współpracę tj.: Joanna Świątek-Wojnarowska Prezes Fundacji Ludzkie Sprawy ze Szczecina ,  Michał Głuszyk Prezes Zarządu Stowarzyszenia ESPRIT ze Szczecina, a także Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Policach Paweł Wieczorkowski.

Z uwagi na szczególny charakter zainicjowanego przez Powiat Policki przedsięwzięcia jakim jest stworzenie Centrum Informacji dla Cudzoziemców w Powiecie Polickim, w wydarzeniu udział wziął również Konsul Honorowy Ukrainy w Szczecinie Henryk Kołodziej.

Obecni byli również Burmistrz Polic Władysław Diakun, Przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Andrzej Rogowski i Burmistrz Nowego Warpna Jarosław Burba. 

Centrum Informacji dla Cudzoziemców jest otwarte w każdy piątek w godzinach 10.00-15.00 w punkcie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Policach przy ulicy Tadeusza Kościuszki 5. Dyżurować tam będą specjaliści z dziedzin takich jak prawo, rynek pracy, doradcy gospodarczy i psycho-społeczni czy HR.

Mieszkający w Powiecie Polickim cudzoziemcy mogą liczyć na nieodpłatną pomoc także w formie zdalnej pod adresem e-mail (police.foreginers@gmail.com) oraz numerem telefonu 723-388-460.

  • Chcieliśmy stworzyć warunki dla cudzoziemców. By czuli się tutaj lepiej, ale także by nasi mieszkańcy oswajali się z tym, że wśród nas jest coraz więcej osób szukających tutaj swojego szczęścia, życia, pracy. Po raz pierwszy w historii naszego powiatu mamy ofertę wspólną dwóch organizacji pozarządowych. Była ona wysoko oceniona przez komisję i Zarząd Powiatu ją zatwierdził - mówiła Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach.

Szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania Centrum Informacji dla Cudzoziemców w Powiecie Polickim

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

 

Drukuj Drukuj Email Email