Spotkanie z Marcinem Lewandowskim

29 czerwca 2022

Przedstawiciele Powiatu Polickiego z Marcinem Lewandowskim na wspólnym zdjęciu

We wtorek 28 czerwca, przedstawiciele Powiatu Polickiego spotkali się z Marcinem Lewandowskim, który w maju ogłosił zakończenie kariery lekkoatletycznej.

Policzanin Marcin Lewandowski w swoim dorobku ma wiele osiągnięć na arenie międzynarodowej.

W 2019 roku wywalczył brązowy medal Mistrzostw Świata w Dohi w biegu na 1500 metrów i złoty medal halowych Mistrzostw Europy w Glasgow w biegu na 1500 metrów. W 2018 roku zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy w Berlinie w biegu na 1500 metrów i srebrny medal halowych Mistrzostw Świata w Birmingham w biegu na 1500 metrów.

W 2021 roku wywalczył srebrny medal podczas halowych Mistrzostw Europy w Paryżu (bieg na 800 metrów) i w Toruniu (bieg na 1500 metrów).

W 2010 roku w Barcelonie został Mistrzem Europy w biegu na 800 metrów.

To tylko niektóre osiągnięcia Marcina Lewandowskiego. 

Podczas spotkania z przedstawicielami Powiatu Polickiego, Policzanin opowiedział o swoich planach na przyszłość i złożył autografy w książce pt. "Mój bieg - Marcin Lewandowski", która powstała w oparciu o jego współpracę z Jakubem Jelonkiem, wieloletnim dziennikarzem sportowym.

Ta publikacja nie jest biografią sportowca, ani też zapisem treningów i podróży. Jest to bardziej, jego spotkanie z przyjaciółmi, podczas którego dowiadujemy się zarówno o radosnych i interesujących historiach przez niego przeżytych, jak i o jego niepowodzeniach i porażkach. Mój bieg to opowieść o człowieku, który wierzy w marzenia i dąży do celu, czerpiąc ze sportu niezwykłą radość życia. - podkreśla wydawca w słowie wstępnym do książki.

Spotkanie było również okazją do złożenia gratulacji tak wybitnemu Sportowcowi z terenu Powiatu Polickiego, który jest absolwentem Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Słowa uznania i życzenia wszelkiej pomyślności złożyli Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski i Sekretarz Powiatu Polickiego Mirosław Antoniewicz oraz Naczelnicy Wydziałów: Edukacji i Kultury, Informacji i Promocji, Polityki Społecznej oraz Spraw Obywatelskich.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji/red. Agnieszka Jaguszewska, Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email