Poznaj Swojego Sąsiada-Seniora

11 lutego 2022

Plakat promujący akcję

Najbardziej dotkliwym problemem osób starszych jest samotność i brak zainteresowania ze strony najbliższego otoczenia. Nawet najbardziej samotny człowiek ma sąsiada. I każdy z nas jest czyimś sąsiadem. Często Seniorzy nie chcą prosić o pomoc. Albo nie chcą przeszkadzać, kiedy widzą, jak spieszymy się każdego dnia do pracy czy na zakupy zajęci swoimi sprawami. Ich izolację pogłębiła trwająca od ponad roku pandemia.

Tymczasem tak naprawdę nawet najdrobniejszy gest sąsiedzkiej życzliwości może okazać się o wiele cenniejszy niż wszelkie formy pomocy instytucjonalnej. Dlaczego? Bo wynika z autentycznego zainteresowania drugim człowiekiem. Seniorem. Sąsiadem.

Reagując na bieżącą sytuację społeczną, Głos Seniora razem z Adamed Dla Seniora inaugurują nową akcję społeczną POZNAJ SWOJEGO SĄSIADA-SENIORA. W ten sposób promujemy pomoc sąsiedzką dla potrzebujących seniorów i apelujemy do wszystkich osób, aby włączyły się w akcję wsparcia sąsiada-seniora.

Chcąc dołączyć do akcji należy wydrukować gotowy plakat znajdujący się na naszej stronie internetowej, wpisać numer kontaktowy i zawiesić na klatce schodowej lub włożyć do skrzynki osoby samotnej, poczekać na zgłoszenie potrzebującego seniora, a następnie pomóc takiej osobie ze zrobieniem zakupów, wyprowadzeniem psa czy rozmową przez telefon.

1. Pobierz i wydrukuj plakat
2. Uzupełnij imię i telefon
3. Wywieś plakat u siebie na osiedlu
4. Pomagaj – to takie proste

Plakat do wydrukowania - 19MB - pdf

Tekst i Foto: Głos Seniora


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email