Pożegnanie lata w Tatyni

2 października 2018

Choć było wyjątkowo słoneczne i długie, to nadszedł czas je pożegnać. Sołectwo Tatynia w minioną sobotę oficjalnie pożegnało lato. To cykliczne spotkanie w formie rodzinnego festynu od wielu lat organizowane jest  w celu wspólnej integracji mieszkańców i podsumowania letniego sezonu.

Tradycyjnie rozpoczęło się mszą świętą w kościele św. Pawła w Tatyni. Dalsza jego część odbywała się już na terenie świetlicy  wiejskiej. Uczestnicy spotkania spędzili ten dzień w miłej, rodzinnej atmosferze. To był czas na wspólne sąsiedzkie rozmowy, żarty i zabawę, na którą w pędzie codziennego dnia często nie ma czasu.

Na uczestników wydarzenia czekały upominki przygotowane przez Powiat Policki w ramach akcji „Na drodze wybierz Życie”, współfinansowanej z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie.

Najmłodsi otrzymali kolorowanki, w których sympatyczna bohaterka Myszka przedstawia swoją historię, ucząc przy tym prawidłowych zachowań w drodze do szkoły. Pamiętano również o seniorach, przygotowując dla nich torby z elementem odblaskowym.

Działalność na rzecz sołectwa to wyjątkowo cenna inicjatywa, która wymaga sporego, bezinteresownego zaangażowania na rzecz drugiego człowieka.

W tym szczególnym dla Sołectwa Tatynia dniu, wręczając kwiaty i pamiątkowy medal na stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, gratulacje i wyrazy uznania dla pani sołtys Mirosławy Sadowskiej, w imieniu Powiatu Polickiego złożyła Agnieszka Jaguszewska, pracownik Wydziału Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach.

Tekst: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Foto: Agnieszka Jaguszewska/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email