Juniorzy i Juniorki SMS Police Mistrzami Województwa Zachodniopomorskiego

30 stycznia 2024

Drużyna siatkarska na wspólnym zdjęciu

W miniony weekend w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach odbył się turniej finałowy o Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego Juniorów.

Do rywalizacji przystąpiły cztery najlepsze zespoły po rundzie zasadniczej - SMS Police, UKS Bronek Koszalin, UKS Błyskawica BUDPRO Szczecin i UKS OPP Powiat Kołobrzeski. 

Po rozegraniu wszystkich spotkań systemem "każdy z każdym" wyłoniono zwycięzców i najlepsze zespoły, które awansowały do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Centralne zawody odbędą się w dniach 8-11 lutego.

Zwycięzcą turnieju została drużyna gospodarzy SMS Police, uzyskując tytuł Mistrza Województwa Zachodniopomorskiego i awans do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Awans do centralnych rozgrywek uzyskały także zespoły UKS Bronek Koszalin i UKS Błyskawica BUDPRO Szczecin.

Podczas turnieju wyróżniono także najlepszych zawodników w zespole i MVP turnieju. W drużynie gospodarzy najlepszym zawodnikiem został Mateusz Kąkol, a MVP turnieju Matvii Dymyntiienko.

Partnerami i sponsorami turnieju byli Powiat Policki, Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej i firma BUDPRO.

Nagrody zwycięzcom wręczali Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej Marek Mierzwiński i Dyrektor Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach Agata Jarymowicz.

Wcześniej, Juniorki SMS Police także uzyskały tytuł Mistrzyń Województwa Zachodniopomorskiego i także rywalizować będą w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski.

Tekst i Foto: SMS Police


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email