- Powiat Policki - https://policki.pl -

Zespół Szkół bierze udział w projekcie: Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego

Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach bierze udział w Programie „Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS- European Parliament Ambassador School). Policka „Biała” jest jedyną szkołą w województwie zachodniopomorskim, biorącą udział w tego typu projekcie. 

W polickiej szkole funkcjonuje Szkolny Klub Europejski. Dzięki jego działalności Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza bierze udział w wielu europejskich projektów. Jednym z nich jest „Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS- European Parliament Ambassador School)”.

Celem programu jest:

– pobudzenie świadomości młodzieży na temat Europy i demokracji europejskiej dzięki udostępnieniu jej wiedzy o Unii Europejskiej, a w szczególności o Parlamencie Europejskim;
– przekazanie uczniom informacji na temat wpływu UE i PE na ich życie codzienne;
– przekazanie wiedzy o tym jakie możliwości daje obywatelstwo europejskie, jak można działać w zakresie integracji europejskiej i dlaczego głosowanie w wyborach do PE w 2019 roku jest tak istotne.

Program składa się z kilku części. Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach:

– przygotuje punkt informacyjny o PE i UE,
– będzie aktualizować informacje dotyczące UE, organizować wszelkiego rodzaju konkursy i gry,
– zorganizuje w szkole Dzień Europy, który odbędzie się on 18 maja,
– przeprowadzi w klasach lekcje o tematyce typowo europejskiej.

W ramach projektu prowadzony jest fanpage na Facebook’u „Biała na Ambasadora Parlamentu Europejskiego”, na którym prowadzony jest na przykład „Cykliczny konkurs wiedzy o UE i PE”.

18 maja odbędzie się Dzień Europy. W programie między innymi polsko-niemiecka gra miejska, prezentacja działalności Szkolnego Klubu Europejskiego, rozdanie nagród laureatom Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej dla uczniów szkół gimnazjalnych Powiatu Polickiego, prezentacja Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, prezentacja działalności Sekretariatu do spraw młodzieży Urzędu Marszałkowskiego i programu Eurodesk.

Tekst: Tomasz Drewniak/nauczyciel Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach

Foto: zspolice.pl


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook’u —> PROFIL [1]

Print Friendly, PDF & Email [2]