- Powiat Policki - https://policki.pl -

Misterium Męki Pańskiej

W sobotę 13 kwietnia br. już po raz siódmy w ruinach klasztoru przy kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Policach – Jasienicy, odbył się niecodzienny  spektakl pn. „Misterium Męki Pańskiej” według scenariusza i reżyserii  Doroty Piekarskiej. Jest to wyjątkowe wydarzenie, które od kilku lat angażuje i integruje lokalną społeczność oraz liczne instytucje.

Charyzmatyczni aktorzy, gra świateł, sceneria dopracowana w najmniejszych detalach oraz muzyka przygotowana przez Piotra Brodę, wprowadzają widza w wydarzenia sprzed tysięcy lat opisane w  Piśmie Świętym, związane z męką i zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa.

Tak było i w tym roku. W role biblijnych postaci wcielili się mieszkańcy Powiatu Polickiego, w tym  uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej Nr 6 z Oddziałami Przedszkolnymi w Policach, samorządowcy, przedstawiciele służb, jednostek i straży.

Organizatorami wydarzenia byli: Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Policach-Jasienicy, Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Przedszkolnymi w Policach i Miejski Ośrodek Kultury w Policach.

Wsparcia oraz patronatu udzielili m.in.: Powiat Policki, Gmina Police i Gmina Nowe Warpno oraz lokalne przedsiębiorstwa i osoby prywatne.

Wydarzenie miało charakter ponadlokalny, pośród licznie przybyłych widzów nie zabrakło reprezentantów wielu gmin i instytucji z terenu województwa zachodniopomorskiego, a nawet Niemiec. Powiat Policki reprezentowany był przez  Radnych Powiatu Polickiego oraz pracowników Starostwa Powiatowego w Policach.

Fotogaleria [1]

Tekst: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Foto: Agnieszka Jaguszewska/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook’u —> PROFIL [2]

Print Friendly, PDF & Email [3]