Zapraszamy na II Policką Konferencję zorganizowaną z okazji Światowego Dnia Autyzmu „Neuronietypowi – Każdy mózg jest wyjątkowy”

2 kwietnia 2024

Plakat promujący wydarzenie

W piątek 5 kwietnia w godzinach 10:00-15:00 odbędzie się II Policka Konferencja zorganizowana z okazji Światowego Dnia Autyzmu „Neuronietypowi – Każdy mózg jest wyjątkowy”.

Wydarzenie odbędzie się w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach przy ul. Szkolnej 2.

Wydarzenie to kierowane jest do tych wszystkich osób, które w jakikolwiek sposób związane są z udzielaniem pomocy i wsparcia dzieciom, młodzieży a także osobom dorosłym w spektrum autyzmu i innymi zaburzeniami neurorozwojowymi. W szczególności rodziców, opiekunów, nauczycieli, pedagogów, dietetyków, fizjoterapeutów i lekarzy.

Dlaczego taka tematyka?
Wybór tegorocznej tematyki jest związany ze zwiększającą się cały czas liczbą neuronietypowych dzieci i młodzieży w naszym powiecie, które otrzymały diagnozę spektrum autyzmu, ADHD bądź inną. Pragniemy wyjść naprzeciw potrzebom ich rodzin, ale również przebić się do szerszej świadomości społecznej.

Zagadnienie zaburzeń neurorozwojowych zarówno u dzieci jak i osób dorosłych jest dla większości społeczeństwa obce i mało znane. Wobec czego osoby neuronietypowe wciąż spotykają się z niezrozumieniem, stygmatyzacją bądź krzywdzącymi zachowaniami. Naszą misją jest popularyzacja problematyki i zagadnienia wśród ludzi.

Czy to pierwsze tego typu wydarzenie w Policach?
Nie, ponieważ takie wydarzenie odbywa się po raz drugi. W zeszłym roku zrodziła się inicjatywa lokalnego środowiska rodziców i ogólnopolskiej Fundacji Gganbu ("Przyjaciel"). Pod patronatem Starosty Polickiego odbyła się Konferencja „Autyzm – od trafnej diagnozy po kompleksowe wsparcie”. Była ona dużym sukcesem i spotkała się z ogromnym zainteresowaniem osób uczestniczących stacjonarnie i online. Popularyzacja profesjonalnej, praktycznej wiedzy na temat diagnozy i terapii spektrum autyzmu stała się pomocna zarówno dla rodziców, specjalistów, jak innych zajmujących się dziećmi ze spektrum autyzmu.

Patronat honorowy nad konferencją objął Powiat Policki.

 

Drukuj Drukuj Email Email