- Powiat Policki - https://policki.pl -

Zapraszamy do udziału w konkursie „Powiat policki limerykiem pisany”

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza mieszkańców Powiatu Polickiego, chcących spróbować swoich sił w tworzeniu krótkich, żartobliwych wierszyków, do udziału w konkursie literackim „Powiat policki limerykiem pisany”.

Do wygrania atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zwieńczeniem konkursu będzie wydanie książeczki z nadesłanymi limerykami. Najlepsze prace będą też drukowane w lokalnej prasie.

Celem konkursu jest propagowanie geografii i historii miejscowości położonych w powiecie polickim oraz rozwój  twórczej aktywności mieszkańców a także rozwijanie talentów i pasji oraz popularyzacja twórczości literackiej i czytelnictwa.

Konkurs ma charakter otwarty. Mogą w nim uczestniczyć wszyscy mieszkańcy powiatu polickiego, bez ograniczenia wieku. Udział w konkursie jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie „Karty zgłoszenia” oraz oświadczenia, dostępnych na stronie internetowej Organizatora www.kpgk.org [1] 

Karta zgłoszenia oraz oświadczenia powinny być złożone w jednej kopercie wraz z wydrukowanymi pracami. Organizator dopuszcza przesłanie skanów „Karty zgłoszenia” oraz oświadczeń na adres mailowy: stowarzyszenie@kpgk.org [2] 

W temacie maila prosimy o pisanie „Konkurs na limeryk”.

W konkursie zostaną przyznane 3 główne nagrody rzeczowe oraz 10 wyróżnień w postaci nagród rzeczowych. Wręczenie nagród oraz wyróżnień nastąpi w dniu 27 kwietnia w świetlicy wiejskiej w Kołbaskowie.

A co to jest limeryk ?
LIMERYK to krótki, żartobliwy wiersz oparty na groteskowym dowcipie, mający charakter igraszki słownej, zwykle związany z jakimś nazwiskiem lub nazwą miejscowości. 
Ma określoną budowę:
• pięć wersów o stałej liczbie sylab;
• układ rymów aabba;
• trzeci i czwarty wers krótsze od pozostałych.

LIMERYK zwykle posiada określony układ narracji:
• wprowadzenie bohatera i miejsca, w którym dzieje się akcja, w pierwszym
wersie;
• zawiązanie akcji w wersie drugim (często wprowadzany jest tu drugi bohater);
• krótsze wersy trzeci i czwarty to kulminacja wątku dramatycznego;

Szczegółowe informacje o konkursie [3]


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook’u —> PROFIL [4]

Print Friendly, PDF & Email [5]