- Powiat Policki - https://policki.pl -

XIX Targi Szkół Polic i Szczecina

Uczestnicy XIX targów szkół Polic i Szczecina

W piątek 8 kwietnia odbyły się XIX Targi Szkół Polic i Szczecina zorganizowane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Policach.

W tym roku targi miały charakter multimedialny. Bazą były długo oczekiwane spotkania stacjonarne. Była także możliwość połączeń online i transmisji z targów.

Poniżej relacja z targów przygotowana przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Policach:

Bardzo interesujące były spotkania stacjonarne. Dopisali zarówno wystawcy, jak i zwiedzający Targi. Było naprawdę tłoczno, gwarno i ciekawie. Można było zjeść dobrą kanapkę przygotowaną przez uczniów z Zespołu Szkół Rzemieślniczych z ul. Chmielewskiego 19 w Szczecinie, uczesać nowoczesną fryzurkę – także dzięki uczniom z ZSRZ z ul. Chmielewskiego, zobaczyć kośćce dużych zwierząt hodowlanych oraz piękne kompozycje kwiatowe prezentowane przez uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Szczecinie mieszczącego się przy ul. Batalionów Chłopskich 115.

Nie ustępowali im uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Szczecinie z ulicy Portowej 21, którzy obdarowywali nie tylko pięknymi żonkilami, ale również zaciekawiali makietami elektrowni wiatrowych i innych wynalazków ekologicznych. Dzielnie prezentowali swoją szkołę także chemicy i żywieniowcy z Zespołu Szkół w Policach. Uczennice szybko znalazły wspólny język z wystawcami z ZSRZ z Chmielewskiego w Szczecinie – ach te fryzury, loki i koki. Swoją obecność wyraźnie zaznaczyli informatycy z Technikum Łączności i Multimediów Cyfrowych z ul. Ku Słońcu 27/30 w Szczecinie – na stanowisku stworzyli małą Dolinę Komputerową.

Natomiast uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych z ulicy Unisławy 32/33 w Szczecinie, prezentowali piękne ozdoby stosowane na fasadach odnawianych budynków – to dzięki nim możemy mieszkać w atrakcyjnych domach bez usterek technicznych oraz otaczać się pięknym krajobrazem naszych maleńkich ogródków. Jak historia i piękno, to tuż obok architektów krajobrazu i renowatorów zabytków z ZSB dzielnie bronił honoru szkoły Mości FRANEK z XVIII LO przy ul. Hożej 3 w Szczecinie, godnie prezentując się w kontuszu, w otoczeniu pięknych Dam i Panów.

Ciekawą ofertę prezentowali także uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo w Policach, mieszczącego się przy ul. Janusza Korczaka 54. To jedyna taka szkoła w regionie oraz jedna z niewielu w Polsce. Możliwości nauki w szkole prezentowali uczniowie Szkoły Policealnej. Tak, tak, w tej szkole można się kształcić od przedszkola do szkoły policealnej. Warto do niej zajrzeć, bowiem na miejscu mają naukę, internat oraz tak ważną dla osób z niepełnosprawnością ruchową – rehabilitację.

Obecni byli także przedstawicie z Zespołu Szkół Sportowych w Szczecinie (XII LO) mieszczącego przy ul Małopolskiej 22 (na Wałach Chrobrego). Fikołków co prawa nie robili (bo właśnie z gimnastyki artystycznej słynie ta szkoła), ale bardzo sprawnie i na wesoło zachęcali do nauki w ich szkole. Oczywiście jak mogłaby odbyć się taka impreza, bez… ekonomistów. Do swoich szkół zapraszało Technikum Ekonomiczne z ul. Sowińskiego 1 w Szczecinie oraz Technikum Organizacji i Zarządzania z ul. 3 Maja 1a w Szczecinie. Fajne szkoły z ciekawą ofertą. Zaskoczyli nas mile swoją obecnością uczniowie z Zespołu Szkół nr 4 w Szczecinie, z ul. Kusocińskiego 3. Pomimo tego, że nie potwierdzili swojej obecności punktualnie stawili się na Targach. Jako następcy Technikum Kolejowego w Szczecinie, stacjonowali na rezerwowym peronie 14,5, ale za to w samym centrum zdarzeń. Ich maskotka wzbudzała powszechne zainteresowanie – niczym niedźwiadek na Krupówkach. Uczennice z ZSRZ już były chętne do podkręcenia maskotce jej pomarańczowych loków.

Z przyjemnością gościliśmy również Szkołę Branżową I Stopnia Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego mieszczącą się przy placu Jana Kilińskiego 3 w Szczecinie oraz OHP Hufiec Pracy 16–10 z ulicy Tanowskiej 8 w Policach, w których uczy się wielu uczniów z Powiatu Polickiego. Wspierali nas także swoją obecnością doradcy zawodowi z Powiatowego Urzędu Pracy w Policach.

Wszystkim towarzyszyła miła atmosfera, w powietrzu unosił się zapach świeżo parzonej kawy, a na stolikach czekał słodki poczęstunek.

W trakcie Targów rozstrzygnięto także drugą edycję KONKURSU MÓJ ZAWÓD – MOJA PASJA:

  • I Miejsce zdobyła uczennica klasy pierwszej Szkoły Branżowej Pierwszego Stopnia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową w Policach – Wiktoria Romanowicz w kategorii film,
  • II Miejsce zdobyła uczennica klasy pierwszej Szkoły Branżowej Pierwszego Stopnia Zespołu Szkół w Policach – Emilia Wiśniewska w kategorii plakat,
  • III Miejsce zdobył uczeń klasy pierwszej Szkoły Branżowej Pierwszego Stopnia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową w Policach – SławomiSławomir Domagalskir Domagalski w kategorii poster,
  • Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy trzeciej Szkoły Branżowej Pierwszego Stopnia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową w Policach – Martyna Biej w kategorii poster.

Na zakończenie Targów Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach – mgr Monika Piątkowska wręczyła uczestnikom konkursu nagrody ufundowane przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.
To jednak nie koniec przyjemnych chwil, obdarowani zostali także wszyscy wystawcy uczestniczący w Targach. Otrzymali symboliczny prezent w postaci dysku zewnętrznego o dużej pojemności ufundowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz dyplom okolicznościowy.

Fotogaleria [1]

Tekst: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Policach
Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook’u —> PROFIL [2]

Print Friendly, PDF & Email [3]