Infolinia 782 548 195 „Być bliżej – Seniorze zadzwoń”

9 listopada 2020

Samotność jest bardzo  poważnym problem, szczególnie wśród osób starszych. Obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa COVID -19 dodatkowo może pogłębiać poczucie izolacji, przygnębienia oraz osamotnienia, a także bezradności. Chcąc przeciwdziałać tego rodzaju zjawiskom wśród osób starszych, Powiat Policki we współpracy ze Stowarzyszeniem Harmonii Społecznej w Policach oraz Stowarzyszeniem „Złoty Wiek” w Szczecinie, rozpoczął akcję „Być bliżej – Seniorze zadzwoń”.
W ramach projektu została uruchomiona infolinia 782 548 195 dedykowana seniorom z terenu powiatu polickiego, czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:00 do 18:00.
 
Seniorzy nie muszą, w tym trudnym okresie wychodzić z domu, aby poznać życzliwych ludzi. Wolontariusze projektu, z uwagą ich wysłuchają,  zrobią zakupy czy zwyczajnie porozmawiają. Wszystko to po to, by pomóc osobom starszym, zalęknionym przetrwać ten trudny czas.
Z infolinii mogą skorzystać nie tylko sami seniorzy, ale również  osoby, które wiedzą, że w ich najbliższym otoczeniu żyje ktoś samotny potrzebujący troski.
 
 
Tekst: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach
Print Friendly, PDF & Email

Drukuj Drukuj Email Email