- Powiat Policki - https://policki.pl -

Uroczystości związane z 100 rocznicą powołania polskiej policji

W czwartek 11 lipca Komenda Powiatowa Policji w Policach obchodziła oficjalne uroczystości związane z 100 rocznicą powołania polskiej policji. Akademia odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach.

Obchody Święta Policji były okazją do wręczenia, przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Piotra Ostrowskiego i Komendanta Powiatowego Policji w Policach insp. Mariusza Bajora, odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne i wyższe stanowiska służbowe, ale również do wręczenia wyróżnień i podziękowań. 

Przedstawiciele władz samorządowych Gminy Police, Gminy Dobra, Gminy Kołbaskowo i Gminy Nowe Warpno oraz Powiatu Polickiego podziękowali za wzorową i owocną współpracę.

  • Uznaliśmy już wiele lat temu, że bezpieczeństwo jest sprawą nadrzędną. Dlatego wspólnie z gminami przekazujemy dodatkowe środki z dużym zadowoleniem i chęcią. Tym bardziej wtedy, gdy wyniki i praca policji w Powiecie Polickim są uznawane, szanowane i dobrze oceniane przez instytucje nadrzędne – mówił Starosta Policki Andrzej Bednarek.

W obchodach Święta Policji wzięło udział wielu zaproszonych gości. Byli przedstawiciele gmin Powiatu Polickiego i władze Powiatu Polickiego: Starosta Policki Andrzej Bednarek, Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka i Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski.

Święto Policji przypada w rocznicę powołania w 1919 polskiej Policji Państwowej (24 lipca). Ustanowione zostało 21 lipca 1995r.

Fotogaleria [1]

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook’u —> PROFIL [2]

Print Friendly, PDF & Email [3]