- Powiat Policki - https://policki.pl -

Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych połączone ze świętowaniem 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

9 listopada odbyło się w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych połączone ze świętowaniem 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ważnym wydarzeniem było odśpiewanie hymnu Polski przez uczniów całej szkoły.

Uczniów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości powitała Dyrektor szkoły Agata Jarymowicz. 

  • To wyjątkowy dzień. To właśnie dziś stajecie się pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Cytując patrona naszej szkoły: Bądźcie szczęśliwi i do szczęścia prowadźcie innych –mówiła Dyrektor Agata Jarymowicz.

Swoje słowa do uczestników wydarzenia skierowała także Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach.

  • Na pewno za chwilę wypowiecie słowa: sumienność, uczciwość, honor. Na pewno też tradycyjnie wysłuchacie słów patrona tej szkoły Ignacego Łukasiewicza, w których zawarte są wytrwałość i praca dla innych. Nie przypadkowo, uroczystość ślubowania jest połączona z obchodami odzyskania przez Polskę niepodległości. Wtedy padają słowa: poświęcenie, ojczyzna, patriotyzm. To najważniejsze wartości w życiu człowieka – mówiła Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach.

Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne i rozstrzygnięcia konkursów związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Fotogaleria [1]

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


 

 
Print Friendly, PDF & Email [2]