- Powiat Policki - https://policki.pl -

Uczennice SP 5 z wizytą u Starosty

Czym jest powiat? Co najtrudniejsze w pracy starosty? Na te i wiele innych pytań odpowiadał Andrzej Bednarek, Starosta Policki uczennicom klasy 8 Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Orła Białego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Policach, które realizują szkolny projekt.

Uczniowie w ramach zajęć Wiedza o Społeczeństwie wykonują długoterminowe projekty w grupach. Jeden z takich zespołów ma do opracowania  zadanie „Powiat Policki- co to jest?”. Dziewczęta muszą zaplanować swoje działanie, a następnie jego efekty w ciekawy sposób zaprezentować na forum całej klasy„- mówi Anna Helak, nauczyciel przedmiotu.

Biorąc pod uwagę chęć przedstawienia zadanego tematu w jak najatrakcyjniejszej formie, uczennice zaplanowały materiał filmowy.

Niezmiernie jest mi miło, że mogłem być częścią tego projektu. Cieszy mnie fakt, że w szkołach poprzez tego typu działania, u młodych ludzi budzi się zainteresowanie ideą samorządności. Fajne jest to, w jaki sposób obie Maje oraz  Sara, Joasia i Martyna podeszły do tematu. Pytania, które z pozoru wydawałoby się łatwe, zmuszały do pewnych refleksji. Gratuluję pomysłu i życzę im dalszych sukcesów.”-mówi  Andrzej Bednarek, Starosta Policki.

 

Tekst i Foto: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook’u —> PROFIL [1]

Print Friendly, PDF & Email [2]