- Powiat Policki - https://policki.pl -

„Świdwie Sanctus” nagrodzone!

I znowu możemy być dumny – film muzyczny Świdwie Sanctus, który powstał w naszym regionie został uhonorowany na uroczystej gali międzynarodowego prestiżowego festiwalu filmowego „Szczecin Film Festival”.

Obraz kinowy opowiadający o rezerwacie w Puszczy Wkrzańskiej, zwyciężył w kategorii Szczecińskie Shorty. Główną rolę w filmie gra znany i lubiany aktor Lech Dyblik, a w muzycznej opowieści towarzyszą mu aktorzy z wiejskiego zespołu wokalnego Tam i Owo z Tanowa oraz śpiewacy z polsko-niemieckiego chóru Horyzont z Brussow. Zdjęcia do filmu wykonali Bartosz Jurgiewicz oraz fotograf przyrody Przemek Wójcik.

Podczas gali, która odbyła się 28 października w Filharmonii w Szczecinie, której gościem honorowym był Krzysztof Zanussi, nagrodę z rąk dyrektora festiwalu odebrał reżyser i scenarzysta filmu Piotr Biniek, mieszkaniec sołectwa Tanowo. Warto zauważyć, że szczeciński festiwal ma bardzo wysoką międzynarodową rangę, do konkursu w tym roku zgłoszono około tysiąca filmów z różnych kategorii z całego świata.

„Świdwie Sanctus” to  projekt muzyczny, który powstał na bazie pieczołowicie zbieranych i archiwizowanych przez Rościsława Wysockiego głosów przyrody. W filmie śpiewy chóralne i muzyka instrumentalna przeplatają się z odgłosami przyrody.  

Link do zwiastuna filmu  – https://youtu.be/50LFxdd0Uhw [1]

Tekst: Piotr Biniek
Foto: SEFF


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook’u —> PROFIL [2]

Print Friendly, PDF & Email [3]