- Powiat Policki - https://policki.pl -

Rajd Czyściocha 2021-1. runda Pucharu Pomorza Zachodniego

Statuetki oraz nagrody przygotowane dla uczestników na stoliku na świeżym powietrzu

500 kg zalegających śmieci  zostało zebranych 24 kwietnia br. w duchu sportowej rywalizacji przez uczestników Rajdu Czyściocha 2021 w ramach  1. rundy Pucharu Pomorza Zachodniego w turystycznych rajdach samochodowych.

Wydarzenie miało miejsce głównie na terenie kompleksu leśnego Nadleśnictwa Trzebież. Jego organizatorem był Klub Pojazdów Zabytkowych – Szczecin.

Impreza odbywała się zgodnie z przepisami ruchu drogowego i polegała na odnalezieniu punktów wyznaczonych przez zagadki na karcie startowej,a następnie  udokumentowaniu ich znalezienia na wykonanej fotografii oraz zgłoszeniu się na mecie w określonym czasie. Na wybranych punktach kontrolnych, rozegrane zostały dodatkowe konkurencje związane z ekologią, w tym  zebrane zostały zalegające w środowisku naturalnym śmieci, do wcześniej przygotowanych przez organizatora worków.

  • Z kompleksu leśnego Nadleśnictwa Trzebież oraz pasa technicznego Urzędu Morskiego Szczecin, zebraliśmy ponad 500 kg zalegających śmieci, które zostały złożone w kontenerach znajdujących się w leśnictwach Siedlice, Pienice i Poddymin.  Misja Rajdu została w pełni zrealizowana – udało się nam połączyć przyjemne z pożytecznym – mówi Janusz Baczewicz z Klubu Pojazdów Zabytkowych – Szczecin.

Ze względu na obecne zagrożenie epidemiologiczne związane z COVID-19, rywalizacja sportowa  odbywała się w ścisłym reżimie sanitarnym.

Wydarzenie wsparli: Powiat Policki,  Nadleśnictwo Trzebież, Urząd Morski w Szczecinie, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie.
 

Tekst: Agnieszka Jaguszewska/Wydział Informacji i Promocji, Starostwo Powiatowe w Policach

Foto: Klub Pojazdów Zabytkowych – Szczecin


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook’u —> PROFIL [1]

 
Print Friendly, PDF & Email [2]