Powstało miasteczko ruchu drogowego w SOSW nr 1 w Policach

27 października 2020

Obraz przedstawia miasteczko ruchu drogowego na terenie SOSW nr 1 w Policach

Na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach powstało miasteczko ruchu drogowego.

Miasteczko jest zaprojektowane tak, by uwzględnić potrzeby osób niepełnosprawnych. Są urządzenia do ćwiczeń usprawniających dla osób poruszających się na wózkach czy o kulach. 

  • Celem miasteczka jest wprowadzenie dzieci oraz młodzieży szkolnej z naszego ośrodka w kontekst życia w warunkach współczesnego miasta - mówi Ryszard Budzisz Dyrektor SOSW nr 1 w Policach.

Obiekt wyposażony jest w znaki drogowe oraz sygnalizację świetlną. Jest tor przeszkód z urządzeniami usprawniającymi dla osób niepełnosprawnych oraz aleja parkowa o nawierzchni mineralnej z ławkami i oświetleniem. Miasteczko posiada także tor przeszkód spełniający wymagania regulaminu ogólnopolskiego turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym, który rokrocznie jest organizowany w polickiej placówce.

Miasteczko ma służyć nie tylko uczniom SOSW nr 1 w Policach, ale także mieszkańcom Powiatu Polickiego. Całkowity koszt budowy miasteczka wyniósł 871 532,74 zł. Gmina Miasto Szczecin przekazała na ten cel 50 000 złotych, Grupa Azoty Police 61 500 złotych, a firma Panattoni Development Europe Sp. z o.o. 61 500 złotych. Pozostały koszt - 698 532,74 złotych - pochodził z budżetu Powiatu Polickiego.

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: SOSW nr 1 w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email