- Powiat Policki - https://policki.pl -

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka 2017

13 maja w Dobrej odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka połączone z obchodami 70-lecia OSP w Dobrej i 25-lecia Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Policach.

Powiatowy Dzień Strażaka rozpoczął się Mszą Polową, podczas której został poświęcony nowy sztandar i wóz strażacki dla OSP Dobra. Po Mszy Świętej rozpoczęły się oficjalne uroczystości. Ochotnicza Straż Pożarna z Dobrej otrzymała nowy sztandar. Wręczono także medale, awanse i odznaczenia. 

Powiat Policki reprezentowali Starosta Policki Andrzej Bednarek, Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Andrzej Podlecki i radny Rady Powiatu Dariusz Podhajny. W związku z jubileuszem 70-lecia istnienia OSP w Dobrej i 25-lecia Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Policach komendanci otrzymali pamiątkowe tablice. Powiat Policki przekazał także paradne hełmy dla pocztu sztandarowego OSP w Dobrej.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości rozpoczęły się pokazy strażackie i zabawa taneczna.

Organizatorami Powiatowego Dnia Strażaka byli: Gmina Dobra, Komenda Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Policach, Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej oraz Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Policach.

Fotogaleria [1]

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook’u —> PROFIL [2]

Print Friendly, PDF & Email [3]