- Powiat Policki - https://policki.pl -

Powiatowe obchody Dnia Seniora i koncert Eleni

W niedzielę 26 listopada obchodziliśmy powiatowy Dzień Seniora. W hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół w Policach świętowali seniorzy z wszystkich gmin Powiatu Polickiego. Dzień Seniora uświetnił występ Eleni.

Komplet publiczności zasiadł w niedzielne popołudnie w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół w Policach by świętować powiatowy Dzień Seniora. Organizator wydarzenia – Zarząd Powiatu w Policach i Przewodniczący Rady Powiatu w Policach – zaprosił seniorów z wszystkich gmin Powiatu Polickiego i przedstawicieli samorządów gminnych. Uroczystość otworzył Starosta Policki Andrzej Bednarek, który przywitał zgromadzonych gości i wspólnie z Przewodniczącym Rady Powiatu Cezarym Arciszewskim złożył okolicznościowe życzenia z okazji Dnia Seniora. 

Podczas wydarzenia podpisano deklarację współpracy pomiędzy samorządami gminnymi i powiatowym. Deklaracja dotyczy wzajemnej współpracy w celu utworzenia Regionalnego Centrum Wsparcia Osób Niesamodzielnych w Policach. Tego dnia wręczono także podziękowania dla organizacji pozarządowych działających na rzecz seniorów i dla Aleksandra Doby, który jest wzorem do naśladowania. Były także życzenia i podziękowania dla Gabrieli Doby za całokształt współpracy z Powiatem Polickim. 

Powiatowe obchody Dnia Seniora uświetnił występ Eleni – polskiej piosenkarki greckiego pochodzenia. Wokalistka zaprezentowała utwory sprzed 40 lat, jak i te z ostatniej płyty. Zgromadzeni seniorzy śpiewali  z piosenkarką, a co niektórzy tańczyli Zorbę.

W związku z organizowaną, przy wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie, już po raz trzeci akcją „Na drodze wybierz Życie” seniorzy otrzymali odblaskowe torby, które z pewnością poprawią ich bezpieczeństwo na drodze. 

Gospodarzem wydarzenia był Starosta Policki Andrzej Bednarek wraz Zarządem Powiatu w Policach oraz Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski wraz z Radą Powiatu w Policach. Organizatorem powiatowych obchodów Dnia Seniora był Wydział Spraw Społecznych i Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Policach przy współpracy z Wydziałem Rozwoju, Informacji i Promocji. 

Fotogaleria [1]

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook’u —> PROFIL [2]

Print Friendly, PDF & Email [3]