Nowy radiowóz w polickiej policji

6 stycznia 2017

Dzięki zaangażowaniu i finansowemu wsparciu Gminy Police, Powiatu Polickiego oraz Gminy Kołbaskowo policjanci polickiej komendy otrzymali nowy radiowóz. Opel Combo Van zakupiony został w ramach projektu „50/50” polegającego na tym, że samorządy wraz z Policją finansują po połowie zakup sprzętu.

Uroczyste przekazanie radiowozu odbyło się w środę 4 stycznia 2017r. na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Policach. Starosta Policki Andrzej Bednarek wraz z Wicestarostą Mariuszem Sarneckim i Członkiem Zarządu Powiatu Beatą Chmielewską oraz Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz i Burmistrz Polic Władysław Diakun złożyli na ręce Komendanta Powiatowego mł. insp. Mariusza Bajora kluczyki do nowego radiowozu.

Komenda Powiatowa Policji w Policach ma 27 radiowozów, z czego 16 oznakowanych. Poza tym na stanie polickich policjantów jest łódź motorowa i dwa rowery. Nowy oznakowany Opel Combo Van znacznie odmłodzi policyjny tabor. Radiowóz kosztował 103 tysiące złotych i zakupiony został w ramach projektu „50/50” polegającego na tym, że samorządy z Policją finansują po połowie zakup sprzętu.

Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Mariusz Bajor dziękował samorządom za wsparcie i zaangażowanie w dbałość o bezpieczeństwo. Przekazany samochód trafi do Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego. Pojazd jest dynamiczny, w pełni wyposażony w szereg nowoczesnych systemów oraz w przedział dla osób zatrzymanych.

Policjanci będą wyjeżdżali nim do służby także w rejon Gminy Kołbaskowo. W styczniu w tym rejonie planowanych jest kilkanaście służb przy wykorzystaniu tego pojazdu.

Fotogaleria

Tekst: asp. Małgorzata Litwin/oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Policach

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Drukuj Drukuj Email Email