Narodowe Święto Niepodległości

9 listopada 2023

plakat informujący o obchodach Święta Niepodległości w Policach

Tegoroczne wydarzenia organizowane w ramach obchodów Święta Niepodległości skierowane są do wszystkich, którzy pragną uczcić odzyskanie przez Polskę wolności.

Do udziału w nich, zapraszamy nie tylko dorosłych, ale również dzieci z rodzicami i bliskimi, by także najmłodsi mogli poczuć tę wyjątkową atmosferę.

Rodzinny śpiewnik rozpocznie się o godz. 13:00 w sali balowej hotelu Dobosz w Policach. Podczas uroczystości prowadzonej przez Piotra Szkockiego i Dariusza Skrobanię, którym towarzyszyć będzie Dziecięca Grupa Wokalna, wszyscy będą mogli włączyć się do wspólnego śpiewania, a nieco bardziej odważni zaprezentować swoje umiejętności wokalne na scenie.

O 17:00 sala balowa w hotelu Dobosz, przywita natomiast wszystkich gości biorących udział w śpiewniku patriotycznym pn. „Ułani, ułani”, który już tradycyjnie poprowadzi śpiewaczka operowa Ewa Filipowicz-Kosińska.  Tradycyjnie, jak co roku będzie okazja do wspólnego śpiewania znanych i lubianych pieśni takich jak Ułani, ułani czy Ostatni mazur i w wyjątkowej atmosferze świętować ten szczególny dzień.

Na oba śpiewniki obowiązywać będą bezpłatne wejściówki, które można już odbierać od 16 października br. w recepcji Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach, w budynku przy ulicy Traugutta 4. Ilość miejsc ograniczona.

Podczas obchodów święta niepodległości w Policach, zaplanowano również III Bieg Niepodległości w Policach, którego otwarcie wraz z oficjalnym odśpiewaniem hymnu narodowego odbędzie się o godz. 10:50 na polanie za Szkołą Podstawową nr 8. Natomiast msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych, rozpocznie się punktualnie o godz. 12:00 w kościele pw. św. Kazimierza w Policach.

Kontynuacją tegorocznych obchodów święta niepodległości będzie rodzinna gra miejska „Śladami Jana z Polic”, upamiętniająca polickiego historyka Jana Maturę. Wszyscy pasjonaci odkrywania polickich perełek historycznych będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w grze terenowej, która odbywać się będzie w przestrzeni starego miasta. Start o godzinie 11:00. Na uczestników czekać będą podchwytliwe pytania i zagadki przygotowane przez polickich historyków, a całości dopełnią piękne fotografie prezentujące najbardziej rozpoznawalne obiekty historyczne Polic.

Organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Policach przy wsparciu Gminy Police i Powiatu Polickiego.

Serdecznie zapraszamy do udziału we wszystkich zaplanowanych wydarzeniach, byśmy w tym wyjątkowym dniu mogli poczuć atmosferę wspólnoty i jedności narodowej.

Tekst: Miejski Ośrodek Kultury w Policach, red. Agnieszka Jaguszewska/Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Foto: Miejski Ośrodek Kultury w Policach

Drukuj Drukuj Email Email