- Powiat Policki - https://policki.pl -

List Otwarty ws. bezpieczeństwa na przejeździe kolejowym w Przecławiu

Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Powiecie Polickim wystosowała List Otwarty do Prezesa Zarządu PLK S.A. Ireneusza Merchela, w sprawie podniesienia bezpieczeństwa na przejeździe kolejowym w Przecławiu.

Przypomnijmy, 23 kwietnia br. na przejeździe kolejowym w Przecławiu, w wyniku zderzenia z pociągiem osobowym śmierć poniosła osoba kierująca pojazdem. Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Powiatu Polickiego, którą poparli wszyscy przedstawiciele powiatu, gmin i instytucji związanych z bezpieczeństwem, wnosi o zabezpieczenie przejazdu za pomocą rogatek. 

  • Przejazd kolejowo-drogowy wykorzystywany jest dziennie przez kilkuset mieszkańców okolicznych domostw i osiedli, a także przez klientów okolicznych firm. Przejazd jest także położony na drodze dzieci z okolicznych miejscowości do szkoły podstawowej i gimnazjum w Przecławiu czytamy w Liście Otwartym – Apelujemy do Zarządu Polskich Linii Kolejowych S.A. i wszystkich reprezentantów władzy publicznej, a także naszych przedstawicieli wszystkich szczebli samorządowych o poparcie inicjatywy, dające tym samym najlepszy przykład rozwiązywania ważnych problemów życia codziennego społeczności naszego powiatu niezależnie id zajmowanego stanowiska i funkcji publicznej.

List Otwarty podpisało dwudziestu przedstawicieli powiatu, gmin i instytucji związanych z bezpieczeństwem.

Pełna treść Listu Otwartego [1]

Print Friendly, PDF & Email [2]