- Powiat Policki - https://policki.pl -

Kończy się nabór w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa”

Kolejna edycja programu wspierającego organizatorów obchodów stulecia odzyskania niepodległości, powoli dobiega końca.

Nabór do programu „Niepodległa” trwa do 23 marca 2018 do godziny 15:59.

Program dotacyjny „Niepodległa”, z którego dofinansowanie mogą pozyskać organizacje pozarządowe i samorządowe instytucje kultury, ma wspierać tych organizatorów obchodów stulecia odzyskania niepodległości, którzy planują przygotowanie wydarzeń lokalnych i regionalnych. Promowane będą wydarzenia angażujące społeczności lokalne.

Program dotacyjny, prowadzony przez Biuro Programu „Niepodległa” promuje festiwale, koncerty, spektakle, wystawy i projekty animacyjno-edukacyjne – szczególnie te oparte na interakcji i współdziałaniu. Dopuszczone jest również przygotowanie i oznakowanie szlaków tematycznych i historycznych, tworzenie archiwów historii mówionej i archiwów społecznych czy publikacje poświęcone stuleciu odzyskania niepodległości. Na dofinansowanie nie mogą liczyć projekty inwestycje oraz oficjalne uroczystości organizowane przez jednostki samorządu terytorialnego.

Budżet na dofinansowanie działań w ramach tego programu wynosi 6 milionów zł, a pojedynczy wniosek może uzyskać dotację od 8 do 150 tys. zł. Od organizatorów wymagane jest zapewnienie 15% udziału własnego.  Regulamin i formularz do elektronicznego składania wniosków dotacyjnych dostępny jest na stronie programu dotacyjnego „Niepodległa” [1].

Nabór na działania w 2018 roku jest już trzecią edycją programu dotacyjnego „Niepodległa”. W 2017 roku dofinansowano ponad 150 projektów na łączną kwotę 4 milionów zł. Biuro planuje również w najbliższym czasie ogłosić nabór do programu „Koalicje dla Niepodległej”, na który przewidziano 7 milionów złotych.

Dla zainteresowanych pozyskaniem dofinansowania organizator przygotował materiały edukacyjne, dostępne na stronie programu dotacyjnego [2].

Źródło: niepodlegla.gov.pol

Print Friendly, PDF & Email [3]