- Powiat Policki - https://policki.pl -

Kolonia dla dzieci z Ukrainy w Policach

Grupa dzieci z Ukrainy podczas kolonii w Policach na wspólnym zdjęciu

Z inicjatywy Gminy Police, przy wsparciu Powiatu Polickiego, w dniach 4-15 lipca przebywa w Policach na kolonii grupa dzieci z Ukrainy.

Na kolonii w Policach przebywa łącznie 45 osób z Ukrainy. Uczestnicy zakwaterowani w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Policach na brak zajęć nie mogą narzekać. W programie kolonii znalazły się różnorodne wycieczki, spotkania integracyjne i rozgrywki sportowe.

Kolonia rozpoczęła się 4 lipca od ogniska powitalnego z udziałem Burmistrza Polic Władysława Diakuna i Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach Ryszarda Budzisza. W kolejnych dniach odwiedzono między innymi Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu, Trzebież czy ZOO w Ueckermunde. Nie zabrakło warsztatów ceramicznych oraz rozgrywek sportowych, w tym wyścigów smoczą łodzią i spływu kajakami.

Przed grupą jeszcze wiele atrakcji. Między innymi warsztaty artystyczne i fotograficzne, zabawy cyrkowe, wycieczki do Centrum Wodnego Laguna oraz wyjazd do Międzyzdrojów i Szczecina.

Organizatorem kolonii dla dzieci z Ukrainy jest Gmina Police, przy wsparciu Powiatu Polickiego.

Fotogaleria [1]

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Artur Zagórski


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook’u —> PROFIL [2]

Print Friendly, PDF & Email [3]