- Powiat Policki - https://policki.pl -

II Bal Charytatywny – pomoc w leczeniu Małej Frani

3 lutego odbędzie się II Bal Charytatywny stowarzyszenia „My w Gminie Dobra”. W tym roku zebrane fundusze pomogą w leczeniu Małej Frani. 

Bal odbędzie się w Lubieszynie, w restauracji Hotelu Sens. Podczas Balu będą prowadzone licytacje. Będą fanty, vouchery i wyjątkowe okazje dla fanów piłki nożnej, zespołów muzycznych i amatorów dbania o zdrowie. 

Mała Frania choruje na rdzeniowy zanik mięśni najgorszego typu (SMA1). Choroba ta polega na stopniowym zaniku mięśni. Frania powoli zaczyna samodzielnie siedzieć, ciężko jej utrzymać głowę, każdy posiłek wiąże się z wielkim wysiłkiem. Choroba jest nieuleczalna.

Obecnie przyjmuje lek – Nusinersen, który daje nadzieje na spowolnienie procesu rozwoju choroby. Koszty rehabilitacji i zakup niezbędnego sprzętu do codziennego funkcjonowania są ogromne. Rodzice robią co mogą, aby zapewnić swojej córeczce wszystko by choć trochę cieszyła się życiem i zapomniała na chwilę o bólu.

Frania potrzebuje: ortezy krótkie do stabilizacji stopy, kamizelka do stabilizacji tułowia, urządzenie wielofunkcyjne (pionizator, krzesełko), pionizator przedni, respirator, pulsoksymetr.

Koszt cegiełki to 120 zł od osoby. 
Informacje ws. Cegiełek – Hotel Sens Lubieszyn lub  Magdalena Zagrodzka tel. 511 28 66 641.

Partnerem II Balu Charytatywnego jest Powiat Policki.


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook’u —> PROFIL [1]

Print Friendly, PDF & Email [2]