- Powiat Policki - https://policki.pl -

Festyn Hospicyjny

18 czerwca na placu przy ul. Wyszyńskiego w Policach odbył się już po raz dziesiąty Festyn Hospicyjny zorganizowany przez Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Policach, przy wsparciu Powiatu Polickiego, Gminy Police i sponsorów. Przedsięwzięcie miało na celu przede wszystkim wsparcie budowy hospicjum stacjonarnego.

W trakcie trwania imprezy zgromadzona publiczność mogła podziwiać m.in. występy artystyczne dzieci i młodzieży. Oprócz części artystycznej i zabawowej można było założyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta oraz otrzymać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Wszyscy uczestnicy mogli zjeść grochówkę przygotowaną przez motocyklistów i ciasta upieczone przez panie ze Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Policach.

Podczas imprezy przeprowadzana była również loteria fantowa. Aleksandra Mazur-Woroniecka Prezes Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Policach oraz Edyta Rudecka Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Policach wręczyły szczęśliwym zwycięzcom główne nagrody wygrane w losowaniu – rower (ufundowany przez Powiat Policki) i tablet (ufundowany przez Zakład Kamieniarski Lastrico).

Tekst: Halina Michalak/Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Print Friendly, PDF & Email [1]